Okunma

Google Now Uygun Uçak Bileti Bulacak


23 Eylül 2014 Salı 15:00
Google Now Uygun Uçak Bileti Bulacak

Google’ın hem sesli hem de klavyeden yazarak kullanabileceğiniz asistan uygulaması Google Now, gelişmini devam ettiriyor.

Google’ın “Google Flight Search” özelliğini genel kullanıma duyurmasından sonra, Google Now tarafından kullanılabilmesine ek olarak en uygun fiyatlı bileti otomatik olarak bulma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Esasında uçak, tren ve otobüs gibi pek çok farklı ulaşım tercihleri için firmaları aramak için zaten Google tarayıcısını kullanıyorduk. Artık internet devi, uçak bileti almanızdaki arama işlemlerini kendi bünyesinde hallederek daha kısa bir sürede işleri yapmanızı sağlayacak.

Satın alım nasıl yapılacak?

Google Now‘ın çalıştırıldığı cihazda kullanılan ya da Chrome üzerinde giriş yapılan Google hesabına tanımlanmış olan Wallet bilgileri üzerinden satın alım yapılabilen platform, kısaca size en uygun fiyatlı bileti ve bunu alma imkanı da sunuyor.

14-09/23/nexus2cee_wm_nexus2cee_screenshot_2014-09-22-15-02-31_thumb.png

Türkiye’de Google Now üzerinden çalışmıyor

Hizmet Türkiye’de de hızlı bir şekilde çalışıyor. Fakat dikkat etmeniz gereken bir durum var. Google Now asistanı, Türkiye’de resmi olarak desteklenmiyor. Bu yüzden standart olarak sadece Google üzerinden arama yapıyormuş gibi program ülkemizde çalışıyor. Bu yüzden Google Flight üzerinden spesifik arama yapabiliyorsunuz. 

14-09/23/ekran-resmi-2014-09-23-164440.png

Bilgisayarda Chrome üzerinden yaptığımız denemelerde en uygun fiyatlı biletleri hızlı bir şekilde sıraladığnı gördük. Fiyatların TL cinsinden değil de Dolar cinsinden gösterildiğini de ekleyelim.

:: Uçak biletini Google aramayı kullanarak alır mısınız?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Now Uygun Uçak Bileti Bulacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Now Uygun Uçak Bileti Bulacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Now Uygun Uçak Bileti Bulacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "