Okunma

Google ödül avcılarını çağırıyor!


23 Ekim 2017 Pazartesi 10:00
Google ödül avcılarını çağırıyor!

Google Play uygulama mağazasında yer alan üçüncü parti uygulamalardaki zayıf noktaların bulunması için Google yeni bir program başlatmış durumda. Google Play Security Reward Program ile popüler Android uygulamalarındaki problemleri bulan araştırmacılara ödeme yapılacak.

Google Play uygulamalarında hata bulan para kazanacak!

Şirket tarafından Chrome, Chrome OS ve diğer ürünler için başlatılan hata ödülleri programları ile şimdiye kadar binlerce dolarlık ödeme yapıldı. Son olarak popüler uygulamaların geliştiricileri de programa dahil edildi. Artık en popüler Android uygulamalarından bazılarının güvenliğinin proaktif bir şekilde geliştirilmesi hedefleniyor.

Google ödül avcılarını çağırıyor!

Şirket, zayıf nokta ve hata ödülü platformu HackerOne için iş birliğine giderek de önemli bir hamle yaptı. Programa sadece hataları zamanında yanıtlamaya ve düzeltmeye istekli, bilgilendirme rehberlerini takip edecek ve ayrıntılı raporlar sunabilecek geliştiricilerin katılması isteniyor. Şimdilik Alibaba, Dropbox, Duolingo, Headspace, Line, Mail.ru, Snapchat ve Tinder ödüller için elverişli ancak bu listenin daha da genişletileceğinin altı çiziliyor.

HackerOne, hacker’ların uygulama güvenlik açıklarını tespit edip geliştiriciye bildirmesini ve her iki tarafın 90 gün içerisinde bir karara varacağını ifade ediyor. Hacker daha sonra programdan ödül talebinde bulunacak. Kriterlere uygunluk değerlendirmesinin ardından 1000 dolarlık ödeme yapılacak.

Tüm detaylar içinse bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

:: Bu ödül programı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google ödül avcılarını çağırıyor!”

  1. Anonim dedi ki:

    Yaaaa bana geldi o kredi kartı bilgileri doldurma yerini kaçkere yazdım bastım doldu doldu bekledi dondu. ŞANSA BAKKK!!! :(:(:( ağlıcam

  2. Anonim dedi ki:

    bilmeme ki

" Google ödül avcılarını çağırıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google ödül avcılarını çağırıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google ödül avcılarını çağırıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "