Google’dan öğretmen gibi uygulama!


30 Ocak 2020 Perşembe 16:00
Google’dan öğretmen gibi uygulama!

Google, 2016 yılında Google Area 120 isimli bir inkübasyon merkezi kurmuştu. Google çalışanları tarafından başlatılan projelerin erken aşamada değerlendirilmesi için kurulan Area 120’den yeni bir uygulama ortaya çıktı. 60 saniyelik videoların yer aldığı Tangi isimli uygulama, deneysel sosyal video paylaşım uygulaması olarak uygulama marketinde yerini aldı. Google Tangi uygulaması ile kullanıcılara faydalı bilgileri video ile anlatacak.

Google Tangi uygulaması ile ders verecek

Google Area 120’nin bir ürünü olan Tangi isimli uygulama yayın hayatına başladı. Henüz ülkemizde aktif olmayan uygulama içinde el sanatlarından makyaj ve stil ipuçlarına birçok konuda 60 saniyelik videolar yer alıyor. Google Tangi ile Pinterest’i seven kullanıcılara TikTok ya da YouTube deneyimi vaat ediyor diyebiliriz.

Uygulamayı kullananlar birçok farklı kategoride DIY (Do It Yourself) içeriklerine ulaşabiliyor. Şimdilik teknoloji kategorisinin bulunmaması için uygulamanın dikkat çeken detaylarının arasında.

Dikkat çeken bir diğer detay ise uygulamanın yalnızca iOS işletim sisteminde kullanılabiliyor olması. Android kullanıcıları ise uygulamaya erişmek için web sitesini kullanmak zorunda.

Tangi özellikle bir şeyler öğrenmek için 20 dakika ya da daha uzun süren videolar izlemek yerine kısa sürede istediği bilgiyi almak isteyen kullanıcılara hitap ediyor diyebiliriz. Bu açıdan YouTube’un tahtını elinden alır mı? Şimdilik bunu bilemiyoruz. Aynı zamanda Google’ın kısa süre içinde bir hizmeti başlatma ve onu hızlı bir şekilde kaldırma eğilimi de bulunuyor. Burada kullanıcılardan gelen geri bildirimler son derece önemli. Tangi’nin geleceği ve diğer ülkelerde kullanıma sunulup sunulmayacağı da uygulamanın kullanıcılar tarafından beğenilip beğenilmemesine bağlı olacak diyebiliriz.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Kullanım amacı itibarıyla ismi “Kangi” de olabilirmiş. Büyük sükse olurdu, ucundan kaçırmışlar.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

YouTube’un yerini alır mı demişsiniz de o da Google’a ait zaten

" Google’dan öğretmen gibi uygulama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan öğretmen gibi uygulama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan öğretmen gibi uygulama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi