Okunma

Google, Oyun Platformunu Oluşturacak


08 Mart 2012 Perşembe 08:15
Google, Oyun Platformunu Oluşturacak

Google, Android Market adını geçtiğimiz günlerde Google Play olarak değiştirmişti. Ayrıca Android işletim sistemine entegre olarak gelen Music, Video ve Books uygulamaları da Play Music, Play Video ve Play Books olarak değiştirmişti.

Google‘ın planları sadece Google Play değişikliği ile sınırlı değil.

San Francisco‘da oyun geliştiricileri konferansında konuşan Google+ ürün müdürü Punir Soni, “Önümüzdeki sene biz burada, Google+ oyunları, Chrome oyunları ve Android oyunları hakkında konuşmayacağız. Biz ‘Google Oyunları’ hakkında konuşacağız” dedi.    

Google‘ın kendi platformları için çıkan tüm oyunları, tek bir platformda birleştirmek istiyor. Yeni platform, bir çok oyun platformunu destekleyecek ve geliştiricilerin uygulama geliştirmesini daha kolay kılacak. 

Bakalım Google, bu üç platformu hangi şartlarda bir araya getirecek?

:: Android, Chrome ve Google+ oyunlarının bir arada sunulması sizce nasıl bir fikir?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google, Oyun Platformunu Oluşturacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    güzel oyunlar ***** şiddet icerikli olmasın.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    google sağlam bişeylerin peşinde ama ne belli diil 🙂 yakında çok güzel şeylerle ortaya çıkacaklarını tahmin ediyorum ama asıl soru şu anda elimizdeki ve piyasadaki android cihazlarla tam uyumlu olacakmı yoksa yeni nesil cihazlarmı gelecek belli değil 🙂

" Google, Oyun Platformunu Oluşturacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Oyun Platformunu Oluşturacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Oyun Platformunu Oluşturacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "