Google, oyun yazmayı bilmeyenlere oyun yazdıracak!


14 Haziran 2019 Cuma 12:00
Google, oyun yazmayı bilmeyenlere oyun yazdıracak!

Hepimiz küçükken birçok oyun oynadık. En iyi oyunların nasıl olabileceği hakkında fikirlerimiz var. Kendi oyunumuzu yazmak, sınırsız hayal gücümüzü kullanmak demek. Hayal gücümüzü oyunlar üzerinde kullanmak kulağa hoş gelse de, çoğu kişi yazılım bilmediği için bu hayalden vazgeçiyor. Google, oyun yazmak isteyen ancak yazılıma karşı oldukça uzak olan kişiler için güzel bir çözüm ile karşımızda. İşte oyun yazmayı en basit hale getirecek ve yazılım bilmeden oyun yazdıran Google Game Builder.

Google Game Builder nasıl çalışacak?

Oyunlar hakkında birçok deneyimi olan ve ben en güzel oyunu yaparım ancak yazılım hakkında bilgim çok az diyenler için Google karşımızda. Google Game Builder, Google’ın kendi çalışanlarının fikirlerini değerlendirmek için oluşturduğu bölümü Area 120 tarafından geliştirildi. Geliştirilen yazılım ile beraber, kullanıcılara, herhangi bir kodlama veya tasarım deneyimi bilgisi gerektirmeden, oyun geliştirmek için ihtiyaç duydukları araçları oldukça basit bir şekilde verilmesi planlanıyor.

Google Game Builder ile beraber herhangi bir şekilde grafik tasarlamaya gerek kalmadan sürükle bırak mantığı ile oyun geliştirilebiliyor.

Google Game Builder'dan bir görüntü

Kullanıcılar için sunulan basit yapım aşamasının yanı sıra bu aşamadan sonraki evre de düşünülmüş ve birçok özel detay eklenmiş. Oyununuzun yapım aşamasını tamamladıkça geliştirdiğiniz oyunun içerisine girebilir ve hangi aşamada olduğunuzu görebilirsiniz. Farklı fikirlere önem veren kişiler de unutulmamış ve Google Game Builder‘da istediğiniz kişiyi oyununuzun içerisine davet edebiliyoruz. Ayrıca, onlara oyununuzu oynatabilme imkanına da erişebiliyorsunuz. Bilgi düzeyine sahip bir geliştiriciyseniz, Google burada da bir seçenek bırakarak basit araç setlerini kullanmanıza veya manuel olarak kod girmenize imkan sağlamış.

Game Builder'ın içerisinden bir görüntü

Google Game Builder, şu anda Steam üzerinden erken erişim oyunu olarak indirilebiliyor. En güzel taraf ise, Windows kullanıcılarının yanı sıra macOS kullanıcıları da programı indirebilecek.
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google, oyun yazmayı bilmeyenlere oyun yazdıracak!”

  1. Anonim dedi ki:

    dddd

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    1 Kasım 2018’de çıkartıldı. 10 ay oldu çıkalı bu sistem

" Google, oyun yazmayı bilmeyenlere oyun yazdıracak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, oyun yazmayı bilmeyenlere oyun yazdıracak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, oyun yazmayı bilmeyenlere oyun yazdıracak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "