Okunma

Google Pay Mayıs’ta Tanıtılacak


26 Şubat 2015 Perşembe 11:30
Google Pay Mayıs’ta Tanıtılacak

Google, Mayıs ayında ABD’nin San Fransisco şehrinde yazılım geliştiricilere özel I/O etkinliğini gerçekleştirecek. Etkinlik, GoogleAndroidChrome, Chrome OS, Google API‘leri, Google Web Toolkit, App Engine gibi açık kaynak kodlu web teknolojileriyle ortak olarak geliştirilen web ya da mobil tabanlı uygulamaları konu alan teknik birçok sunum ve tartışmadan oluşacak. I/O etkinliklerinde teknoloji dünyasını her sene sürprizleri ile şaşırtan Google’da bu yılın öne çıkan yeniliklerinden biri de Google Pay olacak.

Türkçesi Google Ödeme olan Google Pay, hakkında çok fazla detayın şimdilik bilinmediği ama Mayıs ayında tanıtımı kesinleşen bir yazılımsal altyapı. Apple Pay ve Samsung’un bu yöndeki adımlarına karşın ortaya ne gibi farklı yönler koyacağı henüz bilinmese de Google Pay’in temelde fiziksel alışverişlere olanak tanıyacak ve Play Store’dan çok daha kolay şekilde satın alımlar yapılmasını sağlayacak bir ödeme servisi olacağını şimdiden söyleyebilmek mümkün. 

15-02/26/google-io2013-1.jpg

Google’ın ödeme servisinin dünya genelinde nasıl bir yayılım politikası izleyeceği, büyük perakende şirketleri ya da mağazalarda ne ölçekte kullanılacağı da şimdilik bilinmezler arasında. Ancak Apple Pay’e iddialı bir rakip şeklinde geleceğini söyleyebiliriz.

:: Google Pay sizi heyecanlandırdı mı?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Google Pay Mayıs’ta Tanıtılacak”

 1. ekwebtasarim dedi ki:

  aynen hayýrlýsý olsun

 2. SDN Okuru dedi ki:

  piyasada firmalar bir birlerini takip etmek zorundadır, ilk kim yaptıysa o kaptı gibi bir durum yok olamazda. Muhakkak bir birlerinden esinlenecekler, taklidini yapmak önemli değil daha iyisini yapmak önemlidir, yoksa ortalık çin malı dolu ! ayrıca apple ceo su ve tasarımcısının youtube taki videolarını izlerseniz "esinlenme" ile ilgili düşüncelerini öğrenirsiniz !!!

 3. tahir40 dedi ki:

  Google wallet niye sonlandýrýldý belli oldu… Google wallet iyi oluyordu, ucuza oyun alýyorduk…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ne Apple i ya. 5 senedir marketlerde google wallet ile alış veriş yapıyorsun burada (abd).

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Apple cılar sanki apple payi kullanabiliyo da konuşuyo

 6. TheFame dedi ki:

  Google Wallet ile daha önceden de bu tür bi giriþime girmiþti yani bu açýdan bakýldýðýnda Apple ile bi özentilik durumu yok ama bu konuyu tekrardan Apple gündeme getirdiði için bu yönde yorumlanmaya açýk

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Sanırım NFC şart olacak böyle olacağını bilseydim cihazı ona göre alırdım.Sağlık olsun fakat,apple da arama motoru yapacak(ki yaptı sanırım) ona gelince taklitci diyen yok.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Apple in bu hizmeti sadece amerikada geçerli ileri zekalı yorumcular.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yapmasa yapmadı olur yapsa Apple özentisi Apple dan caldı olur SİZİ ANLAMIYORUM Kİ

 10. SDN Okuru dedi ki:

  apple yapıyor diğerleri araklıyor yine 😀

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Herşeyin Apple' dan çalıntııı !!1

" Google Pay Mayıs’ta Tanıtılacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Pay Mayıs’ta Tanıtılacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Pay Mayıs’ta Tanıtılacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "