Google Pay, ödeme konusundaki ağını genişletiyor


22 Haziran 2019 Cumartesi 17:00
Google Pay, ödeme konusundaki ağını genişletiyor

Google Pay ödeme mevzusu akla gelince düşünülen ilk markalardan biri olan PayPal, arama motoru şirketiyle yaptığı iş birliğini sürdürmeye devam etmek istiyor. Kendilerini “stratejik ortak” olarak adlandıran iki firmanın ilk buluşması, 2017 senesinde gerçekleşmişti. Amerikalı yazılım şirketi, iki sene önceki entegrasyon çalışmasında Android Pay ismini kullanıyordu.

Google Pay ödeme seçeneği yayılıyor

Google Pay kullanıcılarından birçoğu, geçen yıl, PayPal’ı ödeme yöntemi olarak seçip; Gmail, YouTube, Google Play ve Google Store üzerinden daha hızlı bir şekide alışveriş yapmayı tercih etmişti. Bu yelpaze artık daha da büyüdü. Zira bundan böyle, benzer bir birleşim sistemi sayesinde, kendi internet sitelerinde veya mobil uygulamalarında Google Pay’ı kullanmak isteyen çevrimiçi satıcılar da bu avantajı kullanabilecek .

Google Pay ödeme

Google, kendi kullanıcılarının 2018 yılında gösterdiği kararlılıktan çok memnun. Bu bağlamda, yüz milyondan fazla kişi şu an için arama motoru şirketinin istediği ödeme yöntemlerini (PayPal da dahil) kullanıyor. Artık, yeni genişletilmiş entegrasyon konseptiyle birlikte, Google Pay altyapısını seçen internet sitesi sahipleri ile mobil uygulama üreticileri çok şanslı. Yeni ödeme yönteminin sitelere ve uygulamalara eklenmesi oldukça basit. Gerekli olan tek şey, izin verilen ödeme yöntemleri listesinde küçük bir kod değişikliği yapmak:

Google Pay ödeme sistemi

Google Pay ödeme sisteminin avantajları

Öncelikle yukarıdaki kod sayesinde Google Pay’ı kullanarak ödeme yapmak isteyen herhangi bir müşteri, satın alma işlemi için PayPal’ı seçebilecek. Çevrim içi ödeme altyapısını seçen bireyler, Google Pay sayesinde, PayPal üzerinden tekrar oturum açmak zorunda kalmayacak ve alışverişini daha kısa sürede tamamlayacak. Buna ek olarak kullanıcılar, ilgili şirketin satın alma ve iade konusundaki korumalarından da yararlanabilecek.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Pay, ödeme konusundaki ağını genişletiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Pay, ödeme konusundaki ağını genişletiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Pay, ödeme konusundaki ağını genişletiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?