Google Pixel 4 ekranı ile ilgili üzücü gelişme


23 Ekim 2019 Çarşamba 22:00
Google Pixel 4 ekranı ile ilgili üzücü gelişme

Akıllı telefonların kullanımına etki eden unsurlardan biri de ekran yenileme hızları. Son zamanlarda üreticiler tıpkı monitörlerde olduğu gibi ekran yenileme hızlarını artırıyor. Kullanıcılar Google Pixel 4 modeli ile 90Hz konusunda bazı sıkıntılarla karşılaştı.

Google Pixel 4 90Hz ekran yenileme hızı sunamıyor mu?

Akıllı telefon kullanımında hissettiğimiz akıcılık RAM ve işlemci kadar ekran özelliklerine de bağlı. Aynı cihazın 90Hz ve 60Hz ekranlar ile kullanımında bu fark daha iyi anlaşılıyor.

OnePlus 7T, 7T Pro ve Google Pixel 4 90Hz destekleyen cihazlardan sadece birkaçı. OnePlus ailesi 90Hz özelliğini her koşulda kullanıcılara sunuyorken, Google ne yazık ki bu konuda sınıfta kaldı.

Google, Pixel 4 modelleri ile birlikte 90Hz özelliğini müjdelemişti. Ancak kullanıcıların tecrübeleri ne yazık ki şirketin vadettiği özellikler ile uyuşmadı. Sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan bazı kullanıcılar ekran parlaklığı yüzde 75 altındayken yenileme hızının 60Hz değerine düştüğünü belirtti.

Bir Twitter kullanıcısı “Ambient EQ özelliğinin açık olduğu ve ortam ışığının yeterli olduğu durumlarda ekran yenileme hızı 90Hz değerinde sabit kalıyor” dedi.

Google pixel 4 ekran yenileme hızı konusunda sınıfta kaldı

Bu sorunun şimdilik tek çözüm yolu Geliştirici Ayarları sekmesinden ekran yenileme hızını 90Hz olarak değiştirmek. Bu özelliğin pil ömrünü iyileştirebilmek için eklendiğini düşünen kullanıcılar şirket ile konu hakkında iletişime geçmeye çalıştıklarını belirtti.

Şirketin ekran yenileme hızı konusunda kısıtlamaya gitmesi kullanıcıların tepkisine neden oldu. Google bu konuda henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Pixel 4 ekranı ile ilgili üzücü gelişme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Pixel 4 ekranı ile ilgili üzücü gelişme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Pixel 4 ekranı ile ilgili üzücü gelişme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S
  2. 2 Note 20 serisi geliyor! Canlı yayına hazırlanın Note 20 serisi geliyor! Canlı yayına hazırlanın
  3. 3 Video yağmuruna tutulacaksınız! SDN ofis içi Video yağmuruna tutulacaksınız! SDN ofis içi
  4. 4 Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme
  5. 5 Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video) Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video)
  6. 6 SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler? SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler?
  7. 7 Kadın gözüyle iPhone SE 2020 Kadın gözüyle iPhone SE 2020
  8. 8 Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)
  9. 9 "Uygun fiyatlı" iPhone 8 Plus hala alınır mı?
  10. 10 iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık! iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık!