Okunma

Google Pixel 4 dokunmadan kullanılabilecek


30 Temmuz 2019 Salı 10:30
Google Pixel 4 dokunmadan kullanılabilecek

Google, Pixel ailesinin yeni modeli üzerinde çalışmalarına devam ederken sızıntılarla da birçok detay netleşiyor. Dün akşam üzeri yayınlanan yeni video ile de Google Pixel 4 Motion Sense özelliği doğrulandı.

Google Pixel 4 Motion Sense özelliği doğrulandı

Google’ın kısa süre içerisinde kullanıcılara sunması beklenen Pixel 4 hakkında her geçen gün farklı detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Dün akşam saatlerinde Google’ın resmi YouTube kanalında yayınlanan yeni video ile de Google Pixel 4′ün yeni bir özelliği daha doğrulandı.

Yeni yayınlanan video ile yaklaşan amiral gemisi akıllı telefonun hava hareketleri ve yüz kilidi açma desteği doğrulandı. Hava hareketleri özelliği Soli yongası tarafından desteklenen ve şirketin “Motion Sense” dediği özellik olarak karşımıza çıkacak.

Yüz tanıma ile kilit özelliği yeni olmasa da Google yeni yüz tanıma özelliğinin en hızlı ve en güvenli akıllı telefon kilidi olacağını söylüyor. Güvenlik önlemlerine gelince, yaklaşan Pixel 4 akıllı telefonlarda Titan M güvenlik yongası kullanılacak. Yüz tanıma verileriniz o yongada saklanacak ve hiçbir zaman çevrimiçi hale gelmeyecek. Bu nedenle başkaları tarafından erişilme durumu neredeyse imkansız.

Google Pixel 4 motion sense özelliği doğrulandı! - ShiftDelete.Net(1)

Ayrıca Pixel 4‘ün en hızlı yüz tanıma özelliğine sahip olmasını da şirket saha araştırması yaparak onayladı. İnsanlara yüzlerini taramaları için 5 dolarlık hediye kartları veren şirket, yeni cihazını diğer cihazlarla kıyaslayarak bu testleri gerçekleştirdi. Google bu verilerin, testlerin hemen ardından silineceğini de vurgulamıştı.

Google‘ın yeni Pixel 4 ailesindeki satış noktasını Motion Sense olarak belirlenmesi bekleniyor. Eğer her şey yolunda giderse ve bu özellik gerçekten verimli bir şekilde çalışırsa şirket bu özellik üzerinden cihazını öne çıkartacak.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Pixel 4 dokunmadan kullanılabilecek”

  1. MrKonyar dedi ki:

    Belki tasarım olarak yine vasat olacak ama telefon olarak kesinlikle bu senenin en iyisi olacağı garanti…

" Google Pixel 4 dokunmadan kullanılabilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Pixel 4 dokunmadan kullanılabilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Pixel 4 dokunmadan kullanılabilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "