Google Pixel 4 dokunmadan kullanılabilecek


30 Temmuz 2019 Salı 10:30
Google Pixel 4 dokunmadan kullanılabilecek

Google, Pixel ailesinin yeni modeli üzerinde çalışmalarına devam ederken sızıntılarla da birçok detay netleşiyor. Dün akşam üzeri yayınlanan yeni video ile de Google Pixel 4 Motion Sense özelliği doğrulandı.

Google Pixel 4 Motion Sense özelliği doğrulandı

Google’ın kısa süre içerisinde kullanıcılara sunması beklenen Pixel 4 hakkında her geçen gün farklı detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Dün akşam saatlerinde Google’ın resmi YouTube kanalında yayınlanan yeni video ile de Google Pixel 4′ün yeni bir özelliği daha doğrulandı.

Yeni yayınlanan video ile yaklaşan amiral gemisi akıllı telefonun hava hareketleri ve yüz kilidi açma desteği doğrulandı. Hava hareketleri özelliği Soli yongası tarafından desteklenen ve şirketin “Motion Sense” dediği özellik olarak karşımıza çıkacak.

Yüz tanıma ile kilit özelliği yeni olmasa da Google yeni yüz tanıma özelliğinin en hızlı ve en güvenli akıllı telefon kilidi olacağını söylüyor. Güvenlik önlemlerine gelince, yaklaşan Pixel 4 akıllı telefonlarda Titan M güvenlik yongası kullanılacak. Yüz tanıma verileriniz o yongada saklanacak ve hiçbir zaman çevrimiçi hale gelmeyecek. Bu nedenle başkaları tarafından erişilme durumu neredeyse imkansız.

Google Pixel 4 motion sense özelliği doğrulandı! - ShiftDelete.Net(1)

Ayrıca Pixel 4‘ün en hızlı yüz tanıma özelliğine sahip olmasını da şirket saha araştırması yaparak onayladı. İnsanlara yüzlerini taramaları için 5 dolarlık hediye kartları veren şirket, yeni cihazını diğer cihazlarla kıyaslayarak bu testleri gerçekleştirdi. Google bu verilerin, testlerin hemen ardından silineceğini de vurgulamıştı.

Google‘ın yeni Pixel 4 ailesindeki satış noktasını Motion Sense olarak belirlenmesi bekleniyor. Eğer her şey yolunda giderse ve bu özellik gerçekten verimli bir şekilde çalışırsa şirket bu özellik üzerinden cihazını öne çıkartacak.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
MrKonyar
MrKonyar
1 yıl önce

Belki tasarım olarak yine vasat olacak ama telefon olarak kesinlikle bu senenin en iyisi olacağı garanti…

" Google Pixel 4 dokunmadan kullanılabilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Pixel 4 dokunmadan kullanılabilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Pixel 4 dokunmadan kullanılabilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!