Google, Pixel için kesenin ağzını açtı


13 Ekim 2016 Perşembe 06:30
Google, Pixel için kesenin ağzını açtı

Tamamen Google tarafından geliştirilen ilk akıllı telefon olma özelliğini taşıyan Google Pixel ve Pixel XL geçen hafta tanıtılmıştı.

Mobil yazılım sektöründen sonra donanım sektörüne de el atan Google, rakiplerini hızla geride bırakmak için Pixel ve Pixel XL’ın reklamlarına oldukça önem gösteriyor.

Pixel reklamlarına milyonlarca dolar!

Pixel ve Pixel XL reklamları için milyon dolarları gözden çıkartan Google, Pixel ve Pixel XL tanıtıldıktan sonraki ilk iki günde sadece televizyon reklamlarına 3.2 milyon dolar ödedi.

Bu rakam henüz teknoloji devi Google tarafından doğrulanmasa da ajanslar bu paranın sadece başlangıç olduğunu, Google’ın Pixel ve Pixel XL tanıtımı için yüzlerce milyon dolar para harcayacağını düşünüyor.

Bir Google yöneticisinden edinilen bilgilere göre Google, Google Pixel ve Pixel XL tanıtımı için çok büyük reklamlar planlıyor. Buna göre Google Pixel ve Pixel XL, ABD’nin ücreti milyon dolarları bulan Şükran Günü futbol karşılaşmalarında da boy gösterebilir.

16-10/12/google-pixel-ad.jpg

Ayrıca Google Pixel ve Pixel XL’ın ABD’deki satış kanallarından biri olan Verizon, Pixel ve Pixel XL’ın televizyon ve internet reklamları için önemli miktarda yatırım yapacağını bildirdi.

Samsung’un başına büyük problemler açan Galaxy Note 7 olayı, Google Pixel ve Pixel XL için büyük bir şans olabilir. Elindeki şansı kaçırmak istemeyen Google, sınırsız olanaklarını da kullanarak Google Pixel ve Pixel XL tanıtımı için daha çok para harcayacak gibi görünüyor.

Google Pixel ve Pixel XL, 20 Ekim’de raflardaki yerini alacak.

::Google Pixel veya Pixel XL almayı düşünüyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

22 yorum - “Google, Pixel için kesenin ağzını açtı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  başarılı olabilecek telefon

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Darisi Mikisoftun basina

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Keske dizayna da o kadar para harcasalardi. Uzucu…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu tutar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bence iPhone dan daha iyi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bo tolofon sotmoz… lan zaten hedefi sen değilsin, adamlar seni beni sallayıp tr ye sunmuyorlar bile telefonu…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  4 Ekim google'ın tanıtımı ile haberleriniz var mı
  Bu tek işletim sistemi android için bahsedildi mi?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Guzel telefon kullanin sonra yazın

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Gönül isterki her marka en iyi donanım yazılımla beslesin cihazı ki burada rakipleşme gerçekten gözüksünde ona göre üreticiler birbiriyle yarışmak için uğraşsın şu anda benim gördüğüm nasılsa satıyoruz öylede böylede denilip üretiliyor cihazlar.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyeye gelsin ben alırım tasarımı çok güzel bence ben beğendim bir iphondan daha hızlı olacağı kesin

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Xl alinir

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Başarılı olacağını sanmıyorum. Nexus 4 ve 5 hem iyi hem de ucuz telefonlardı. Bu ise çok pahalı. Bu telefonu almak için bir sebep göremiyorum. Tek artısı güncelleme desteği. Ama bu işle uğraşanlar zaten bir şekilde custom rom yükleyip güncelleme yapacaklardır.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  note 8 gel artık

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Harika olmuş kesinlikle. Nexus 5 kullanıcısı olarak söylüyorum Google nexuslari kullanmayan bilemez hele ki pixel nexuslardan daha donanımlı olmuş yani eskiden hep 1-2 eksiği olurdu şimdi o da yok. Tipi için begenmeyenlere bisey diyemem zevk meselesi ben çok beğendim ama tipide diğer telefonlara gore çok kötü değil yani o kadar haksızlık yapılmasını hak etmiyor bence…

 15. SDN Okuru dedi ki:

  çok çok uzun zamandır bir Apple kullanıcısı olarak Google Pixel e başarılar diliyorum…Android, donanım ve yazılımın aynı elden çıktığı üstüne arayüz ve saçma uygulamalar eklenmemiş ve güncelleme geldiğinde kullanıcıyı aylarca bekletmeyecek bir yapıyı çok hakediyor…umarım kullanıcıları memnun kalır ve diğer firmalar için önemli bir rakip haline gelir.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Bu telefona bu para verilmez. Ayrıca resimlere bakılınca da çok tipsiz gözüküyor. Oyuncak telefonlara benziyor. 300 dolar bile çok.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  sa-ta-maz !

 18. SDN Okuru dedi ki:

  "Bu rakam henüz teknoloji devi Google tarafından doğrulanmasa da ajanslar bu paranın sadece başlangıç olduğunu, Google'ın Pixel ve Pixel XL tanıtımı için yüzlerce milyon dolar para harcayacağını düşünü***** Yüz milyonlarca diyemez miydiniz ?

 19. SDN Okuru dedi ki:

  google'dan beklenmeyecek kadar kötü bi telefon. nexus 4ten sonra toparlayamadı.

" Google, Pixel için kesenin ağzını açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Pixel için kesenin ağzını açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Pixel için kesenin ağzını açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "