Google Pixel modelleri nabız ölçebilecek


04 Şubat 2021 Perşembe 23:39
ABONE OL
Google Pixel modelleri nabız ölçebilecek

Google, bu ay Pixel telefonlarda Fit uygulamasına kalp ve solunum hızı monitörleri ekliyor ve gelecekte bunları diğer Android telefonlara da eklemeyi planlıyor. Her iki özellik de telefonlarda bulunan kamera ile yapılabiliyor.

Google Pixel telefonlara yeni yetenek!

Google’ın yeni yayınladığı yeni güncelleme ile Pixel cihazlar, kullanıcının göğsünün yükselip alçalmasını izleyerek solunum hızını ve parmak ucundan geçen kanın renk değişimini izleyerek kalp atış hızını ölçmesini sağlıyor. Bu özelliğin yalnızca kullanıcıların genel sağlığı izlemesine izin vermeyi amaçladığını ve tıbbi durumları değerlendiremediğini veya teşhis edemediği belirtiliyor.

Uygulamayı kullanarak solunum hızını (bir kişinin dakikada aldığı nefes sayısı) ölçmek için, kullanıcılar telefonun ön kamerasını başlarına ve göğsüne doğrultuyor. Kalp atış hızını ölçmek içinse arka kameranın üzerine parmak koymak yeterli oluyor. Google’ın uygulamasından alınan kalp atış hızı verileri, bir kişinin günlük yaşamını sürdürürken kalp atış hızı gibi bir şeyi sürekli olarak izleyebilen giyilebilir bir cihazdan alabileceği okuma türlerinden daha az ayrıntı içeriyor.

Google Health‘in teknik sorumlusu Jiening Zhan, Pixel telefonlar üzerinde yapılan dahili araştırmalar, solunum hızı özelliğinin hem sağlık sorunları olan hem de olmayan kişiler için dakikada bir nefeste doğru olduğunu gösterdi. Kalp atış hızı özelliğinin doğruluğu ise yüzde 2 olarak açıklandı. Bu özellik, çeşitli cilt tiplerine sahip kişiler üzerinde test edildi ve açık ve koyu ten için benzer bir doğruluğa sahip olduğu ortaya çıktı. Ekip, değerlendirmelerinden elde edilen verilerle bilimsel bir makale yayınlamayı planlıyor.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
27 gün önce

abi nabız olcmusken, ateş saturasyon ve de tansiyonda ölçsün bari biz sağlıkçilara çok yardımcı olur, acile sırf tansiyon ateş ölçtürmek için gelen yuzbinlerce insan var

" Google Pixel modelleri nabız ölçebilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Pixel modelleri nabız ölçebilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Pixel modelleri nabız ölçebilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği