Google Pixel satışları ne durumda?


15.06.2017 05:30:00
Google Pixel satışları ne durumda?

Geçtiğimiz yıl Nexus markasına veda eden Google, kullanıcıların karşısına HTC tarafından üretilen Google Pixel ve Pixel XL modelleri ile çıktı.

Üst seviye teknik özelliklere sahip olan Google Pixel serisinin rakiplerine karşı yenilikçi bir tasarıma sahip olması, bazı kullanıcıların beğenisini kazanırken bazı kullanıcıların ise cihaza olan ilgisini büyük oranda azalttı.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC’nin, geçtiğimiz yıl Ekim ayından bu yana yaklaşık 2.2 milyon adet Google Pixel ve Pixel XL sevkiyatı gerçekleştirdiği bilgisini daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Google, bugüne kadar kaç adet Pixel sattı?

Google, Pixel serisinin satış rakamları hakkında bugüne kadar resmi bir açıklama yapmazken, Play Store verileri ulaşılan satış rakamlarını büyük oranda gün yüzüne çıkarıyor.

17-06/15/pixel-launcher.jpg

Google’ın Pixel serisine özel olarak Play Store’da yayınlanan Pixel Launcher uygulamasının indirme rakamları, 500.000 – 1.000.000’dan 1.000.000 – 5.000.000 aralığına yükseldi.

Böylece Google’ın bugüne kadar yani 8 aylık bir süre içerisinde 1 milyondan fazla Pixel serisi akıllı telefon sattığı kanıtlanmış oldu.

:: Google’ın Pixel serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Google Pixel satışları ne durumda?” üzerine 11 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Apple bile heryere mağaza açtı google sen anca çinde sat

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Bence google ın SD660 lı orta segment telefon yapması lazım üst sınıf işlemci gerçekten gereksiz ve boş yere enerji harcıyor fiyat ta 1200 ü geçmeyecek yoksa google telefon satamaz

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Bu fiyata böyle bir telefon 1 milyon sattıysa büyük bir başarı.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Pixel gelmedi fakat Android One projesi dahilinde Türkiyede General Mobile cihazlar satılıyor. Epeyde satıldığını okudum. Yerli takıntım yok ama genelde insanlar memnun. Bana bu cihazların mantıklı gelen kısmıda enson güncellemeleri alması. Bilmediğim kısmı güvenlik güncellemelerini de düzenli alıyormu yoksa sadece işletim sistemi mi güncel tutuluyor.. Birde keşke pixel cihazlar gibi 2 yıldan sonra da güncellemeye devam etmesi.. 2 yıl sınırlama çok iyi ama daha iyisi olabilir ne bileyim 4 yıla kadar güncel kalması iyi olurdu… Google'ın kendi cihazları bu süreye ulaşabiliyor…

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Şu Google Pixel Xl bir Türkiyede satılmadı gitti..
   Google'nın Türkiyede Tükan kurması gerek 🙂

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Millet o paraya elma alır diyon da adamlar sanki kötü bişey satıyor kamera bütün akıllı tellerin üstünde gerisini sen düşün…

  7. SDN Okuru dedi ki:

   sen o telefona iphone fiyatı çekersen kimse kusura bakmasın insanlar iphone alır o telefonun ederi tl ile 2000 bir tl fazlaası etmez

  8. SDN Okuru dedi ki:

   örnek tr de yok

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Millet o paraya elbette iphone alir

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Fiyatı da cabası

  Yorum yazın

  Geri bildirim