Okunma

Google Pixel telefonları için yeni güncelleme geldi


02 Temmuz 2019 Salı 07:00
Google Pixel telefonları için yeni güncelleme geldi

Google Pixel telefonları, akıllı telefon piyasasında tutunmaya çalışıyor. Temmuz ayının gelmesiyle birlikte kapsamlı bir güvenlik güncellemesi paylaşan Google’ın yanı sıra, Android yetkililerinin ürettiği Essential Phone da yakın takibini sürdürüyor.

Google Pixel telefonları geniş bir kontrolden geçirildi

Bu yama ile birlikte Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL adına birkaç işlevsel özellik eklendi. Sesli komutlar için kullanılan OK Google uygulaması ve ilgili telefon modellerinin müzik algılaması güçlendirildi. Böylece, gözle görülür bir performans artışı sağlandı.

Google Pixel telefonları

Yukarıda bahsedilen güncellemeleri, Essential Phone modelleri de alacak. Android’in koruma revizyonları için yaptığı çalışmalarda bulunmayan tek bir cihaz mevcut: Son güncellemesini Haziran ayında almış olan Pixel C. Peki, yeni projenin detayları neler?

Android 9.0 Pie güncellemesi

Android 9.0 Pie güncellemesi almış olan modeller

Android 9.0 Pie güncellemesi hakkında veriler yayınlandı. Buna göre “Hotword” (OK Google ve müzik algılaması) yeniliğini kullanan telefonlar şunlar:

— Pixel 2

— Pixel 2 XL

— Pixel 3

— Pixel 3 XL

— Pixel 3a ve

— Pixel 3a XL

Bazı aygıtların ön yükleme sırasında (Bootloader) takılı kalması problemini çözen yamaya tabi olan cihazlar:

— Pixel 3

— Pixel 3 XL

Acil indirme modu olan EDL sistemini kullanan ancak bu işlem sırasında boş bir ekranda takılı kalan cihazların yaşadığı sorun giderildi. Bu sorunu daha önceden çeken fakat artık böyle bir takılma ile uğraşmayan isimler:

— Pixel 3

— Pixel 3 XL

— Pixel 3a

— Pixel 3a XL

Japonca dil desteği geliştirilmiş olan aygıtlar:

— Pixel

— Pixel XL

— Pixel 2

— Pixel 2 XL

—  Pixel 3

— Pixel 3 XL

— Pixel 3a

— Pixel 3a XL

Titan M modülünün performansı artırılan modeller:

— Pixel 3

— Pixel 3 XL

— Pixel 3a

— Pixel 3a XL
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google Pixel telefonları için yeni güncelleme geldi”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bunların güncelleme sınırsız yani butun android guncellemelerini almayacak miydi?

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Beyaz telefon bizi bozmaz 😁😁

  3. Anonim dedi ki:

    Akıllı telefon piyasasında tutunmaya çalışıyor muş 😀 O kadar boş ve alakasız bir yorum olmuş ki cümle içerikte emanet gibi durmuş.

" Google Pixel telefonları için yeni güncelleme geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Pixel telefonları için yeni güncelleme geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Pixel telefonları için yeni güncelleme geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "