Okunma

Google Play için önemli değişiklik!


18 Eylül 2017 Pazartesi 06:30
Google Play için önemli değişiklik!

Google, uygulama mağazası Google Play için yenilikler yapmayı sürdürüyor. Şirket, yeni güncellemesiyle arama sonuçlarında uygulama puanlamalarının yerini başka bir bilgiye bırakmak niyetinde gibi gözüküyor.

Google Play arama sonuçları uygulama boyutu gösterecek

İlk olarak Reddit kullanıcıları tarafından fark edilen ve test sürecine başlandığı ifade edilen yenilikle, arama sonuçlarında uygulama puanlarının yerine boyutlarının gösterilmesinin planlandığı görülüyor. Şu an için bu testin çok kısıtlı sayıdaki kullanıcı ile yürütüldüğünü de belirtelim. Ek olarak, bu değişikliğin arama sonuçlarının yanı sıra Google Play’deki tüm alanlara genişletildiği de bilgiler arasında.

17-09/17/google-play-android-sdn-02.jpg

Öte yandan, kullanıcılar için uygulama boyutunun mu yoksa uygulama puanının mı önemli olduğu tartışılır. Özellikle arama yaptıklarında kullanıcıların daha çok uygulama puanlarına göre indirme kararı aldığını söyleyebiliriz. Tabii ki depolama alanı sıkıntısı yaşayan kullanıcılar içinse uygulama boyutunun önem taşıdığını da göz önünde bulundurmak gerek. Belki de Google, kullanıcıları için bu ikisinden birisini seçebilecekleri bir ayar da ekleyebilir.

Bakalım Google Play’deki bu değişiklik tüm kullanıcılara ne zaman dağıtılacak?

:: Google Play için yapılacak bu değişiklik konusunda sizin görüşleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Google Play için önemli değişiklik!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Şahsen içinde uygulama içi satın alma ve reklam olan uygulamalar için bir filtre kullanmak istiyorum ama nedense bunu yapmı***** işine gelmez 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Eheheheheh amdroid çiler yine burda ehehehhueehe

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Uygulama puanı daha önemli

 4. SDN Okuru dedi ki:

  boyut bilgisinin listeleme kısmında olması gereksiz olmuş, isteyen detaylardan bakar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  google playde her şeyden önce arama sonuçlarını filtreleme gelmeli, puana göre, tarihe göre, boyuta göre, indirme sayısına göre.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ikisini de göstermek zor bişey değil..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bence ikiside göz ününde olmali!Kaş yapayim derken göz çıkarmak olmuş bu..

" Google Play için önemli değişiklik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Play için önemli değişiklik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Play için önemli değişiklik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "