Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak!


16 Ocak 2019 Çarşamba 09:24
Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak!

Kullanıcı verilerinin, uygulama geliştiricilere erişimini sınırlandırmak amacıyla Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştırmayı planlıyor. Son gelişmede şirket, arama geçmişi ve SMS izni isteyen ve gizlilik politikalarına uymayan uygulamaları Google Play Store’dan kaldıracağını açıkladı!

Google Play Store için daha güvenli bir yeni dönem!

Bu önlem, Google’ın sosyal ağ platformu Google Plus’ın bitmesine yol açan sorunlardan kaynaklanan iç inisiyatif olan Project Strobe’un bir parçası olarak geliyor.

Şirket, yalnızca varsayılan uygulamalar cihazdaki hassas kullanıcı verilerine erişebilmelidir diğerleri bu kadar rahat erişim izni sağlayamamalıdır mantığıyla hareket etmeyi planlıyor. Arama kaydına veya SMS iznine ihtiyaç duyan tüm uygulamalar kaldırılmayacak fakat verilerin kötüye kullanımı tespit edilen uygulamalar ve geliştiriciler platformdan silinecek.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre: “Yeni politikamız, bu izinleri isteyen uygulamaların, çalışma prensibi içerisinde bu hassas verilere tam ve sürekli erişim ihtiyacı duymasının nedenlerini anlamak üzere tasarlandı.”

Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak! SDN-2

Android ekosistemini daha güvenli ve temiz tutmak amaçlanıyor. Kullanıcı verilerinin korunması tüm kullanıcılar ve hatta geliştiricilerin de uzun vadeli güvenliği için hayati öneme sahiptir.

Google, kötüye kullanım olmayan uygulamalar için bu tür verilere erişim izin verecek. Hatta bunun için geliştiricilerin, arama günlüğüne ve SMS verilerine erişmek için geliştiricilere bir ‘izin bildirimi formu’ gönderdi. Bu formu 90 gün içerisinde doldurup, bu verilere ulaşmasının gerekliliğini ispatlayan geliştiriciler, uygulamaları için bu verilere erişebilecek.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Evet o formu doldurup gönderdik ama 9marttan sonra uygulamayı yine de kaldırabilirler.. merak içerisinde bekliyoruz..

" Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2