Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak!


16 Ocak 2019 Çarşamba 09:24
Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak!

Kullanıcı verilerinin, uygulama geliştiricilere erişimini sınırlandırmak amacıyla Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştırmayı planlıyor. Son gelişmede şirket, arama geçmişi ve SMS izni isteyen ve gizlilik politikalarına uymayan uygulamaları Google Play Store’dan kaldıracağını açıkladı!

Google Play Store için daha güvenli bir yeni dönem!

Bu önlem, Google’ın sosyal ağ platformu Google Plus’ın bitmesine yol açan sorunlardan kaynaklanan iç inisiyatif olan Project Strobe’un bir parçası olarak geliyor.

Şirket, yalnızca varsayılan uygulamalar cihazdaki hassas kullanıcı verilerine erişebilmelidir diğerleri bu kadar rahat erişim izni sağlayamamalıdır mantığıyla hareket etmeyi planlıyor. Arama kaydına veya SMS iznine ihtiyaç duyan tüm uygulamalar kaldırılmayacak fakat verilerin kötüye kullanımı tespit edilen uygulamalar ve geliştiriciler platformdan silinecek.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre: “Yeni politikamız, bu izinleri isteyen uygulamaların, çalışma prensibi içerisinde bu hassas verilere tam ve sürekli erişim ihtiyacı duymasının nedenlerini anlamak üzere tasarlandı.”

Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak! SDN-2

Android ekosistemini daha güvenli ve temiz tutmak amaçlanıyor. Kullanıcı verilerinin korunması tüm kullanıcılar ve hatta geliştiricilerin de uzun vadeli güvenliği için hayati öneme sahiptir.

Google, kötüye kullanım olmayan uygulamalar için bu tür verilere erişim izin verecek. Hatta bunun için geliştiricilerin, arama günlüğüne ve SMS verilerine erişmek için geliştiricilere bir ‘izin bildirimi formu’ gönderdi. Bu formu 90 gün içerisinde doldurup, bu verilere ulaşmasının gerekliliğini ispatlayan geliştiriciler, uygulamaları için bu verilere erişebilecek.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Evet o formu doldurup gönderdik ama 9marttan sonra uygulamayı yine de kaldırabilirler.. merak içerisinde bekliyoruz..

" Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Play Store güvenlik önlemlerini sıkılaştıracak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Reisin boykot edin dediği teknoloji şirketlerini sıraladık! Reisin boykot edin dediği teknoloji şirketlerini sıraladık!
 2. 2 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 3. 3 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 4. 4 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 5. 5 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 6. 6 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 7. 7 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 8. 8 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 9. 9 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 10. 10 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme