Okunma

Google Play Store Müşterisini Koruyor


21 Eylül 2014 Pazar 08:00
Google Play Store Müşterisini Koruyor

Google Play Store kısa bir süre sonra çok daha kullanıcı dostu bir yapıya bürünecek. Google’dan gelen haberlere bakacak olursak şirket Play Store kullanıcılarının ücretli uygulama ya da uygulama içi satın alım süreçlerinde sıkıntı yaşamasını istemiyor. Artık ek özellikleri ücret karşılığı sunan uygulamaları yüklemek istediğinizde sistem sizi uyaracak, ne kadarlık bir ücret skalasına sahip olduğunu bildirecek. Böylece Android‘li cihaz sahibi kişiler ceplerinden çıkması muhtemel para konusunda fikir sahibi olacak.

Bir başka yeni özellik ise uygulama geliştiricileri için geliyor ve diğer yeniliklerle birlikte 30 Eylül tarihinde aktif oluyor. Bundan sonra geliştiriciler uygulama sayfalarına açık adreslerini yazmak zorundalar. Şayet bir ofisleri yoksa ve işlerini home office olarak hallediyorlarsa bulundukları mekanın adresini yazacaklar. Pek tabii bu kural sadece ücretli uygulamalar için geçerli olacak. Google burada hedefin müşteri güvenliği olduğunu söylese de, olmadık bir sebepten ötürü geliştiriciye kızan kullanıcıların ellerinde açık adreslerin olması büyük sıkıntılara da sebep olabilir. Öte yandan Google şayet adres bilgisi silinirse uygulamayı anında sistemden kaldırabilecek!

Bildiğiniz gibi ünlü isim kısa bir süre önce uygulama iade prosedürü için bir iyileştirmede bulunmuş ve 15 dakikalık süreyi 2 saate çıkartmıştı.

:: Google’ın yeni kuralları uygulama gelştiricilerinin başına bela olur mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google Play Store Müşterisini Koruyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Evet gerçekten çok iyi koruyor samsung note 10.1 GT-N8005 tableti güncellemeye tenezzül etmiyorlar google da desteği kesiyor ve resmi google android uyglamaları bile (örneğin google fotoğraflar) çalışmıyor güncelleyin uyarısı veriyor güncelleme ise yok ve olup olmayacağıda belli değil.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Şuan ios kullanıyorum açık konuşayım apple storeda google playstoredan daha çok çöp işe yaramayan reklam dolu uygulama var. Androide geri dönüş yapacağım,

 3. ck-xe dedi ki:

  Çöp uygulamalar imha edilmediði sürece benim için geçersiz bir cümle.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İyi güzel ama benim gözümde App Store daha önde

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel espri.

 6. mstfanar dedi ki:

  Google bu konuda ***** bir alýþveriþte piþman olup para iadesi için oyun firmasýna mesaj attýðýmda alakasýz bir sayfaya yönlendirmiþlerdi fakat ayný mesajý Google’a attýðýmda anýnda paramý iade etmiþti.

" Google Play Store Müşterisini Koruyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Play Store Müşterisini Koruyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Play Store Müşterisini Koruyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "