Okunma

Google Play Store’da Özel Kanal Dönemi


06 Aralık 2012 Perşembe 07:00
Google Play Store’da Özel Kanal Dönemi

Google Play Store güncellendi ve ufak tefek iyileştirme ve geliştirmeler haricinde bir farklılık yok gibiydi. Ta ki Google’ın artık şirketlere kendilerine özel uygulama kanalları kurma izni tanıdığı ortaya çıkana kadar.

Play Store’a girdiğinizde sol altta ufak bir kutucuk şeklinde karşımıza çıkan bu özel kanallar, bir şirketin kendi uygulamalarını yükleyerek çalışanlarına hızlı bir şekilde ulaştırmasını hedefliyor.

Yani şirket içinde kullanılacak uygulama bu kanala yükleniyor ve ardından tanımlanan kullanıcılar bu kanala kendi kullanıcı ad ve şifreleriyle girerek indirmeleri gereken tüm uygulamalara kolaylıkla erişebiliyorlar.

Sistemin şimdilik şirketler için çalışıyor olduğu biliniyor ama yalnızca şirketler değil, okullar ve hükümet çalışanları için de oldukça etkili olacağını düşünmek yanlış olmaz.

:: Google Play Store’daki bu yeniliği nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Play Store’da Özel Kanal Dönemi”

  1. oL~¡z~v£LL dedi ki:

    bi uygulama yapamadık gitti

" Google Play Store’da Özel Kanal Dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Play Store’da Özel Kanal Dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Play Store’da Özel Kanal Dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "