Okunma

Google Profil Sayfanızı Ayırdınız mı?


16 Nisan 2009 Perşembe 04:31
Google Profil Sayfanızı Ayırdınız mı?

Tıpkı Microsoft’un @windowslive.com uzantılı e-posta adreslerini dağıtması gibi, şu sıralarda da Google Profil sayfalarını kapma telaşı sürüyor. Profil adreslerini www.google.com/profiles/105227041441691714509 gibi karmaşık seçenekler yerine, profiles/erhan_kahraman gibi kolay erişilebilir şekle getirmek artık mümkün.

Ancak mevcut bir Gmail hesabınız o sırada aktifse, Google profil adresi olarak doğrudan bu ismi kullanıyor (www.google.com/profiles/sosyetepolisi gibi).

Kullanıcı Adına Dikkat

İstediğiniz isimde profil alanı almak için, mevcut e-posta adresinizde oturumu kapatarak, sıfırdan bir Google hesabı açmanız gerekiyor.

Diğer yandan, hızla kapışılan isim soyisim alan adlarından sizin istediğinizin alınmamış olması da lazım. Kısacası bir an önce bu sayfaya girerek kendi profilinizi düzenlemenizde fayda var.

:: Google profilinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Google Profil Oluşturma




yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Profil Sayfanızı Ayırdınız mı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Teşekkürler ((: Umarım farkında olmayan girişimci arkadaşlar bu haber sayesinde farkında olarak bir çok özel ve güzel isimleri toplayarak karaborsa oluşturmazlar.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    anladığım kadarıyla zaten varolan gmail kullanıcı isimlerini vermiyor. onlar verilmeyince de çok bir anlamı kalmıyor uğraşıp yeni bir isim aramanın. zaten çoğu insan gmail hesabı açarken yeterince arayıp da ismini bulamamıştır.

" Google Profil Sayfanızı Ayırdınız mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Profil Sayfanızı Ayırdınız mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Profil Sayfanızı Ayırdınız mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "