Google Recorder uygulamasını tanıttı


15 Ekim 2019 Salı 19:21
Google Recorder uygulamasını tanıttı

Akıllı telefon üreticileri gündelik hayatımızı kolaylaştırmak ve daha hızlı iletişim kurmak için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Google, bugün tanıtımını yaptığı ses kayıt programı Recorder ile birlikte birçok kullanıcının sorununu çözecek noktalara değindi.

Recorder uygulamasında kelime arayabileceksiniz!

Günümüz teknolojisi ile neredeyse her akıllı telefonda dikte özelliği mevcut. Ancak dikte özelliği bazı zamanlarda işimize tam anlamıyla yaramıyor. Google bu boşluğu fark ederek yeni bir uygulama geliştirdi. Google Recorder sayesinde hem ses kaydınız hem de ses kaydınızdan oluşturulan metin işlerinizi kolaylaştıracak.

Şirket Pixel 4 etkinliğinde tanıttığı özellik ile kullanıcının beğenisini kazanmayı başardı. Şimdilik sadece Pixel 4 cihazlarda kullanılacağı tahmin edilen uygulamanın ileride Android ve iOS için mağazalara gelip gelmeyeceği hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Program hem sesinizi kaydediyor hem de kelimeleri metin haline getiriyor.

Google Recorder internete ihtiyaç duymuyor

Google tarafından yapılan uygulamanın benzeri programlardan en büyük farkı kullanım sırasında internet ihtiyacınızın olmaması. Birçok uygulama kullanımı için internete ihtiyaç duyarken Google Recorder bu konuda rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Uygulama tanıtılırken cihaz özellikle uçak moduna alındı ve uygulama bu şekilde test edildi.

Google Recorder uygulaması sayesinde ses kaydınızda kelime araması yapabileceksiniz

Konuşmanızı kaydettikten sonra hem yazı hem de sesli arama özelliğini kullanarak arama yapabileceksiniz. Örneğin, Recorder uygulamasında Pixel 4 kelimesini içeren ses kaydına ulaşabilmek için tüm ses kaydını dinlemeniz gerekmeyecek. Kullanım açısından birçok avantaj içeren uygulama birden fazla ses kaydı arasında yaptığınız aramaların da sonuçlarını size gösterebilecek. Bu sayede hem kelimenin hangi saniyeler arasında olduğunu hem de hangi ses kaydında olduğunu görebileceksiniz.

Recorder uygulaması ile birlikte tüketici için işe yarar yenilikler sunmaya devam eden şirket, Pixel 4 etkinliği ile birlikte adından sıkça söz ettirmeye devam edecek gibi görünüyor.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Recorder uygulamasını tanıttı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Kullanıcıların gizliliği diye bir şey zaten kalmamıştı.Bununla da suyunu çıkardılar

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Kişisel gizli bilgilerimizi üstüne para vererek google gibi şirketlere satmaya başladık. Yakında bu legal olur ve ikinci aşamada zombi oluruz bu gidişle.

" Google Recorder uygulamasını tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Recorder uygulamasını tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Recorder uygulamasını tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!