Okunma

Google resmi görüntüle butonuna alternatifler!


22 Şubat 2018 Perşembe 19:00
Google resmi görüntüle butonuna alternatifler!

Yakın bir zamanda görsel arama bölümünden Google Resmi Görüntüle özelliğini kaldırdı. Bu özelliğin kaldırılmasıyla birlikte, yerine Git butonu getirdi ve bu butonun gelmesi sebebi de görsel hırsızlığını yok etmek adına olduğu biliniyor.

Bu olay, Google ile Getty Images arasındaki yaptıkları anlaşmadan dolayı ortaya çıktığı biliniyor. Durum böyle olunca, kullancılar şakınlıklarını gizleyemediler, çünkü alışkanlıkları bir anda değiştirmek zor. Sonuç olarak, yok olan resmi görüntüleme özelliğine alternatifler öneriyoruz.

Google resmi görüntüle butonuna alternatifler!

Kullanıcılar görsel arama yaparken ya da görselleri indirirken artık telif hakları ile sınırlandırılmış durumda. Ayrıca Google’da görsel arama yaparken resim görüntüleme butonu bizlere bazı kolaylıklar da sağlıyordu. Bu kolaylıklar, aradığımız görseli hızlı bir şekilde bulamıza ya da istediğimiz boyutta görselleri bulmamıza yardımcı oluyor. Ama yerine Git butonu gelmesiyle birlikte bu kolaylıkları kullanamaz hale de geldik.

Görsel arama bölümünü eski haline geri getirmek için Google eklentilerini kullanabilirsiniz.

Bing görsel arama bölümünü kullanabilirsiniz. Microsoft’un arama motorunda halen resmi görüntüleme butonu bulunuyor.

Bu özel arama motorunu Chrome’a ​​ekleyebilir ve Görüntüyü Görüntüle butonunu kullanmaya devam edebilirsiniz.

::İnternet kullanımınızı kolaylaştıracak eklentiler nelerdir?
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google resmi görüntüle butonuna alternatifler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google resmi görüntüle butonuna alternatifler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google resmi görüntüle butonuna alternatifler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "