Okunma

Google Şehrinin Yapımına Başlanacak


18 Eylül 2014 Perşembe 18:25
Google Şehrinin Yapımına Başlanacak

Google için kendi kendine giden otomobil, balonla taşınan internet gibi projeler yeterince iddialıydı, ancak daha fazlası da devasa büyüklükteki bir şirket için her zaman söz konusu. Google’ın olası projelerinden şüphesiz en çarpıcı olanlarının başında ise bir şehir yapısında çalışma merkezi inşaa edilmesi geliyor.

Daha öncede konuşulan bu fikrin Google’ın CEO’su Larry Page tarafından hayata geçirilmek istendiği de spekülasyonlar arasındaydı. Amerikan teknoloji basınına yansıyan haberlere göre Page, 1 yıl içinde akıl almaz boyutlardaki inşaata başlanmasını istiyor. 

Google Havaalanı!

Projenin kapsadığı detaylar, dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri için bile oldukça iddialı. Bir tür model şehir inşaası eksenindeki proje dahilinde bir havaalanı bile var. Böylelikle milyoner çalışan sayısında neredeyse rakipsiz olan Google’da çalışanların şehirler arası/ülkeler arası seyahatleri de zaman kayıpları olmaksızın gerçekleşebilecek. Gelişmiş ulaşım şekilleri ve çok daha fazla sayıda bilinmez de projenin olası sonuçları arasında yer alabilir. 

14-09/18/ekran_resmi_2014-09-18_16_33_10.jpg 

Asimile bir yapı

Dünyanın en fazla çalışana sahip şirketlerinin başında gelen Google için olasılık dahilinde bir proje. Google’ın şehrinde güvenlik de en önemli başlıklar arasında. Şifreler yerine biyometrik teknolojilerin kullanılması ve aslında ‘daha kapalı’ bir çalışma yapısının kurgulanması temel alınan fikirler arasında.

Şirketin geleceğe dair projeler ve fikirlerinin muhafazası için asimile bir yapı planlaması aslında bir ilk değil; Apple’da benzer bir projeye sahip. Hatta Google projelerindeki kadar olmasa da oldukça büyük bir yapının birkaç yıl içinde ortaya çıkması bekleniyor.

:: Google’ın kendi havaalanı ile birlikte çalışanları için bir tür şehir kurma projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Google Şehrinin Yapımına Başlanacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Google çok büyük bir şirket ve nerdeyse her evde bir gözü var. Bütün bilgilerimizi toplayan bir casus

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bence güzel bir gelişme yani Google çalışanları için ve biride türkiye ye hizmet götürsün demiş. Daha napıcak adamlar? Ama bence de Microsoft un altında ezilicek gibiler

 3. SDN Okuru dedi ki:

  türkiye gibi ülkelere hizmet götürsün diyen arkadas ne hizmeti istiyosun naapsın yani mesela valla cok merak ettım fabrika kurup ***** mu üretsin naapsın

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Campüsü ilk yapan Google’dı zaten bilip bilmeden konuşma ayrıca bu campüs deegil adam koca bir şehir inşa edecek

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bi okur demis ki apple campus a ozenoyorlar. Be kardesim kampus olayi google de uzun zamandir var adamlar odur icinde ozel havalimani bile bulunan bir sehir kuracaklar diyorlar sen apple diyorsun.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Google yekpare sistem görüntüsü ç***** bir zeka ya da kişilik ***** tarzı.Çok değişik geliyor Google da insanların çalıştığını görmek :)))

 7. SDN Okuru dedi ki:

  İlk önce türkiye gibi ülkelere hizmet götürsün eciş bücüş sistemlerini düzeltsin bu kafayla giderlerse apple da google da microsoft un altında ezilecek yine fırsatı kaçırmasınlar diyeceğim ama nasıl ki ps4 verdiği özenle türkiye de xbox u eziyor ise işletim sistemi ve akıllı telefon işinde de microsoft bunları ezecek herhalde

 8. SDN Okuru dedi ki:

  işin şeyini çıkardılar 🙁

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Google ı seviyorum abiya android kullanmamın tek sebebi

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Apple Campus’e özeniyorlar. Para sen nelere kadirsin. Nasıl para varsa artık hava alanı bile kuracak.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bence mantıklı hem adamların çalışanları ellerinin altında olacak.

" Google Şehrinin Yapımına Başlanacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Şehrinin Yapımına Başlanacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Şehrinin Yapımına Başlanacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "