Okunma

Google, Songza’yı Satın Alabilir


09 Haziran 2014 Pazartesi 05:45
Google, Songza’yı Satın Alabilir

Apple, Beats Electronics’i satın alarak Beats’in iOS, Android ve Windows Phone platformlarında hizmet veren çevrimiçi müzik servisi Beats Music’i de bünyesine dahil etmişti. iTunes Radio ile umduğunu bulamayan Apple’ın Beats Music ile rakiplerine karşı üstünlük kuracağı tahmin ediliyordu.

Bu satın alma işlemlerinden sonra Google’ında çevrimiçi müzik hizmeti Spotify ve Pandora’yı bünyesine dahil etmek istediği gündeme gelmişti. New York Post bugün bu iddiaları yalanlayacak bir haber ile karşımıza çıktı.

Spotify ve Pandora’ya ne oldu?

NYP’nin haberine göre Google çevrimiçi müzik alanında hizmet veren Songza’yı satın almayı planlıyor. Google satın alma işlemi için 15 milyon doları gözden çıkardığı da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Spotify veya Pandora gibi dev isimler ile adı anılan Google’ın daha küçük firma olan Songza’yı satın alacağının söylenmesi beklentileri biraz düşürdü.

Play Music All Access hizmetine entegre olması beklenen Songza’nın 5,5 milyon gibi azımsanmayacak bir kullanıcı sayısı bulunuyor. Bakalım Google önümüzdeki günlerde çevrimiçi müzik alanında ne gibi atılımlar yapacak.

:: Google çevrimiçi müzik  alanında başarılı olabilir mi?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google, Songza’yı Satın Alabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Songza’yı Satın Alabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Songza’yı Satın Alabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "