Okunma

Google, Sosyal İmkanları ile Şaşırtıyor


10 Ağustos 2012 Cuma 13:00
Google, Sosyal İmkanları ile Şaşırtıyor

Dünyadaki internet devlerinin en büyük sıkıntısı nitelikli işgücü. Google, Facebook, Yahoo gibi dev internet şirketlerindeki transferler birbirini izliyor, pek çok insan kaynakları avcısı da, çalışanları avlamak için firmaların ‘ekstralarını’ sunuyor.

Örneğin Google‘da çalışanlara yemek bedava, bir süre önce Google‘dan Yahoo‘ya CEO olarak transfer olan Marissa Mayer‘in de Yahoo‘ya getirdiği ilk yenilik çalışanlara ücretsiz yemek olmuştu.

Dev teknoloji şirketlerindeki imkanlar sadece ücretsiz yemek ile sınırlı değil. Ultra hijyenik koşullar, ofislerde revirlerin bulunması ve sağlık hizmetlerinin firmalar tarafından karşılanması da bu tarz dev Amerikan şirketlerinde alışılagelmiş durumlar arasında yer almakta.

Google’dan ölüm yardımı

Haberimize konu olan durum ise, Google‘ın çalışanları için sağladığı ölüm yardımı. Bu ölüm yardımı her bir çalışanın çocuğu için 10 yıllık bir süreyi kapsıyor. Bir Google çalışanı vefat ettiğinde, eğer varsa çalışanın çocukları 19 yaşına (öğrenci olması halinde 23 yaşına) kadar Google‘dan her ay 1.000$‘lık bir maaş alıyor.

Sırf annelik izni değil, babalık izni de var

Doğum izni olarak bilinen ve annelerin alabileceği izinlerin yanı sıra, Google‘da babalık izni de var. Yeni baba olan erkekler, 6 haftalık ücretli izne çıkabiliyor ve bir yandan yeni çocukları ile ilgilenirken, bir yandan da eşlerinin yanında olabiliyorlar.

:: Google, Sosyal İmkanları ile Şaşırtıyor
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Google, Sosyal İmkanları ile Şaşırtıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yemek var yemek var 🙂 buna dikkat çektiler sanırım.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bizdede işverenler askeri ücretten ne kadar çırparız sigortasını nasıl yatırmayız diye düşünüyorlar …

 3. SDN Okuru dedi ki:

  SDN OKURU
  11.08.2012 06:44
  Geleceğe yatırım insana yatırım ile olur. Bunun ne olduğunu bilmeyen bir ülke de gelişmelere ancak uzaktan bakar. Bu yüzden hep geri kaldık ve her zaman da geri kalacağız.

  katılıyorum ne iş ilanları görüyorum kariyer nette aynı firma yaklaşık 1 yıldır aynı bölüme eleman arıyor ama 1 yıl içinde 1 tane dahi adam alamıyor yada aldıkları hemen gidiyor :

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Geleceğe yatırım insana yatırım ile olur. Bunun ne olduğunu bilmeyen bir ülke de gelişmelere ancak uzaktan bakar. Bu yüzden hep geri kaldık ve her zaman da geri kalacağız.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bizde en ucuz ve bol ve kıymet verilmeyen insan ve insan gücü 🙁

 6. aslanx dedi ki:

  Arkadaşlar
  Google’yi bu konuda taktir ettim. Bravo.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  özel dinlenme kapsülleri ***** yemek dışında taze sıkılmış meyve sularıda beleş

 8. SDN Okuru dedi ki:

  1000 mi dolar?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Marissa Mayer smushiti düzeltsin önce. Ne rezil bir şirkettir şu yahoo…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Google kampüsünde sayısını hatırlamdığım sayıda değişik resrotant var hepsi ücretsiz bunlardan 3 tanesi amerikanın en iyi restorantı seçilmiş yıldız almışlardı yani adamlar tabildot yemek vermiyor. İş yerinde geçirdikleri sürenin nunu hobileriyle geçirmek zorundalar. işyerine patenle gelebiliyorlar evcil hayvanlarını getirebiliyorlar. bunlar benim hatırladıklarım.

 11. cliff62 dedi ki:

  babalık izni bile var daha ne olsun. valla her firmada olmalı.

 12. TMac1 dedi ki:

  google beni işe al internetten çıktığım yok zaten

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Şirket, çalışanlardan nasıl verim alınacağını iyi biliyo valla 🙂

 14. SDN Okuru dedi ki:

  yemeğin ücretsiz olması ekstra bir durum değil ki olması gereken bu zaten

 15. SDN Okuru dedi ki:

  benide al

 16. mustang dedi ki:

  Yemek bizdede Bedava.
  Şaka bir yana.
  Adamlar çalışanına değer veriyor.
  Gerken verimide alıyor bu şekilde.

" Google, Sosyal İmkanları ile Şaşırtıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Sosyal İmkanları ile Şaşırtıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Sosyal İmkanları ile Şaşırtıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "