Okunma

Google Spam Zengilerine Savaş Açtı


22 Ocak 2011 Cumartesi 08:45
Google Spam Zengilerine Savaş Açtı

Yönetimi değişen Google, yeni haftaya çok hızlı bir şekilde girmeye hazırlanıyor. Ünlü arama motoru, uzun süredir arama konusunda kullanıcılarına köklü bir yenilik sunmuyordu.

Bu durumu fark eden bazı internet simsarları ise arama motoru sisteminin açıklarını yakalayıp kendilerini zengin etmeyi başardılar.

Bir arama yaptığınız zaman, sayfalarca hiç bir şey vermeden aramalarda çıkan internet adreslerinin sonu çok yakın zamanda gelecek. Google yönetimi geliştirdikleri yeni sistemin, spam içerikli web sitelerini keşfedip arama sonuçlarından çıkartacağını duyurdu.

İçi Boş Sitelerin Sonu mu Geliyor?

 

Bugün itibariyle İngilizce olarak çalışmaya başlayan sistemin büyük oranda başarı kaydettiği Google tarafından belirtildi. Ünlü arama motorunun üzerinde çalıştığı diğer sistem ise hack‘lenen siteleri tespit edecek.

Sanal korsanların eline düşen siteler sistem tarafından elenip arama sonuçlarında gösterilmeyecek. Content farms (içerik tarlaları) olarak bilinen bu siteler tüm internet kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri.

Sistemin açıklarını kullanan kişiler, sadece en çok aranan kelimelerden oluşan boş sayfaları sayesinde okunma oranlarını artırıyordu. Sadece reklamla para kazanan bu kişiler internet fırsatçıları olarak da anılıyor.

:: Google sizce bu tarz fırsatçılara açtığı savaşı kazanabilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Spam Zengilerine Savaş Açtı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    “Google olmasaydı” çöp siteler olmayacaktı felsefesinin sonu olur umarım!

" Google Spam Zengilerine Savaş Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Spam Zengilerine Savaş Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Spam Zengilerine Savaş Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "