Google Stadia, büyük oyunlar için milyonlar harcamış


28 Şubat 2021 Pazar 19:00
ABONE OL
Google Stadia, büyük oyunlar için milyonlar harcamış

Google tarafından piyasaya sürülen bulut oyun hizmeti Stadia, kısa süre önce birinci taraf oyun geliştirme projelerini sona erdirerek stüdyolarının kepenklerini kapatmıştı. Şimdilerde ortaya atılan iddialara göre ise Google, Red Dead Redemption 2 gibi oyunları bünyesinde bulundurmak için milyonlarca dolar harcadı.

Google Stadia oyuncuları çekerek ‘sıçrama’ yapmak istedi

Lansmanından bu yana oyuncuları kendine çekmek için çaba yürüten Google Stadia, geçtiğimiz haftalarda birinci taraf oyun geliştiren oyun stüdyolarının işleyişini durdurmuş ve çok platformlu oyunları kütüphanesine doldurmaya başlamıştı. Üstelik firma, büyük isimlere sahip olan oyunları toplamak için önemli miktarlarda para harcamış.

google-stadia-buyuk-oyunlar-icin-milyonlar-harcamis

Bloomberg’in yayınladığı habere göre, daha önce Sony ve Microsoft’ta yönetici pozisyonlarında bulunan Stadia patronu Phil Harrison, Red Dead Redemption 2 gibi oyunları için milyonlarca dolar ödeyerek platforma sıçrama yaşatmak istedi. Ödenen paraların miktarının fazla olması geliştirici firmaların teklifleri kabul etmesini kolaylaştırdı. Ancak tanıtımlardaki eksiklikler ve halihazırda elinde başka oyun konsolu bulunduran oyuncular için söz konusu teşvikler yeterli olmaktan bir hayli uzak kaldı.

Öte yandan Harrison’un Stadia Games and Entertainment’taki geliştiricilerle arasının da yeterince şeffaf olmadığı belirtildi. Zira Harrison, iç stüdyolarını kapatma kararını açıklamadan birkaç gün önce çalışanlarını öven açıklamalarda bulunmuştu.

Harrison, PlayStation’un tartışmasız sektörü domine ettiği ve Xbox’un en zayıf olduğu dönemde Sony’nin bir parçasıydı. Daha sonra Microsoft’ta Kurumsal Başkan Yardımcısı olarak çalışırken Xbox One piyasaya sürüldü. Konsol ilk piyasaya sürüldüğünde Avrupa’da lider konuma yükselmişti.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google Stadia, büyük oyunlar için milyonlar harcamış konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Stadia, büyük oyunlar için milyonlar harcamış ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Stadia, büyük oyunlar için milyonlar harcamış ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!