Google’dan Stadia ile ilgili üzecek itiraf!


17 Ekim 2019 Perşembe 10:00
Google’dan Stadia ile ilgili üzecek itiraf!

Google Stadia nasıl çalışır?’ sorusunun cevabı, Google’ın bu konsolu kullanıcılara sevdirmek adına kullandığı en önemli koz olarak biliniyor. 19 Kasım’da oyunculara sunulacak olan Stadia ile ilgili üzücü bir haber ortaya çıktı. Kablosuz kontroller eşliğinde bulut teknolojisinin nimetlerinden yararlanmak isteyenleri üzecek bir bilgi açıklandı.

‘Google Stadia nasıl çalışır?’ sorusunun cevabı değişti

19 Kasım 2019 tarihinde piyasaya sürülecek olan yeni oyun platformu Stadia, oyunculara 4K kalitesi ve 60 FPS eşliğinde oyun keyfi yaşatmaya hazırlanıyor. Peki, bu cihazın çalışma mantığı nasıl?

Stadia oyunları için gerekenler, hızlı bir internet altyapısı ile bir adet Google Stadia kolundan ibaret. Özellikle kablosuz oyun keyfini yaşamayı arzulayanlar, Reddit kullanıcıları tarafından tespit edilen bir gizli bilgi yüzünden üzülebilirler.

Google Stadia nasıl çalışır

Hızlı, kolay ve kablosuz bağlantı teknolojisi felsefesiyle kendisini tanıtan Stadia, çoğu oyuncuyu kendisine çekmeyi başarmıştı. Bunun sebebi, Stadia’nın daha önceden belirtilen platformlarda kablosuz oyun deneyimi fikrini hayata geçirmek istemesiydi.

“Phaar18” isimli bir Reddit kullanıcısı, Stadia platformuna ait olan oyun kolunun çalışma prensibinde bazı kısıtlamaların olabileceğinden şüphelendiğini belirtti. “Stockeepops” isimli bir kullanıcı, şöyle bir tespitte bulundu:

Google Stadia

“Chromecast Ultra, Google Stadia’nın çıkışı ile beraber bizden bir Google Stadia kolu talep edecek. Yine aynı şekilde Google Stadia’nın çıkışı ile beraber kablosuz oyun deneyimine sadece Chromecast Ultra platformunda erişebileceğiz.”

“Diğer platformlarda oyun oynamak için Stadia’nın oyun kolunu bir kablo ile aktifleştirmemiz gerekiyor.” Buna ek olarak “GraceFromGoogle” ismini kullanarak cevap veren Google, yapılan tespitlere şöyle bir yanıt verdi:

Google Stadia oyun kolu

“Her iki tespit de doğru. Oyunlarınızı televizyonunuza bağlı olan Chromecast Ultra vasıtasıyla oynayabilmek için bir Stadia kontrolcüsüne ihtiyacınız olacak. Kablosuz oyun oynamaya gelince, bu özellik sadece Chromecast Ultra ile sınırlı.”

Google Stadia kolu bir USB kablosu aracılığıyla bir platforma bağlandığında tıpkı bir USB HID (insan arabirim aygıtı) olarak hizmet vermeye başlar. Ayrıca Stadia’nın kontrolcüsü oyuna ve kuruluma bağlı olarak diğer platformlarda çalışabilir.”

Google Stadia kontrolcüsü

Bu cevaplardan anlaşılacağı üzere Google, oyunculara kablosuz oyun oynama özelliğini kısmen sunacak. Stadia keyfini tabletinde veya telefonunda yaşamak isteyenler, bir kabloya ihtiyaç duyacak.

İlgili kısıtlamanın kalıcı bir uygulama olup olmadığı belli değil. Google cephesinden kesin bir açıklama bekleniyor. Bazı Reddit kullanıcıları, kısıtlamanın kalkacağını ve Stadia sayesinde önceden belirlenen cihazlarda kablosuz oyun keyfinin yaşanacağını söylüyor.
Abone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

büyük beklentiye soktular insanları. böyle tatsız şeyler çıkarsa herkes PlayStation a kayar Google da avucunu yalar.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Tutmayacak bir sistem . . .

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Ben size olacağı söyleyemem ama Google nın şimdiye kadar yüzlerce iştahla başladığı projenin fişini çektiğini hatırlatabilirim.

orhan 77
orhan 77
1 yıl önce

google elinde patlar bu sistem,9.9 $ üyelik hemde güçlü internet emegine saglık gitmişsin oralara zahmet etmişsin ama türkiyede tutmaz..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Patlar bu sistem ps ye devam

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Google çok iddaalı deneyenler memmun bence diğer sistemler çöp olacak.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

adamlar bir seferlik kol al diyince hemen sistemi çökerttiler. Ama Sony 1000 TL’lik cihaz için 3000-4000 TL isteyince kimse çöker demiyor, gidip paşa paşa alıyor, sonra oyunlarına da 100 TL ve üzeri para bayılıyor. Oyunları online oynamak için aylık üyelik ücretlerini saymıyorum bile. Stadia ile sadece 1 kol parası ve aylık üyelik ile herşeyi oynayacaklar, hala patlar diyorlar. Bedava yapsınlar di mi? Hatta para versinler her oyun için. Doyamadınız..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Stadia üyelik ücretiyle Oyunları ücretsiz mi veriyor sanıyorsun aynı şekilde Oyunları satın alarak oynayabilirsin.

" Google’dan Stadia ile ilgili üzecek itiraf! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Stadia ile ilgili üzecek itiraf! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Stadia ile ilgili üzecek itiraf! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2