Okunma

Google Sync’in S60’a Özel Yenilikleri


22 Mayıs 2009 Cuma 15:32
Google Sync’in S60’a Özel Yenilikleri

Google Sync servisi uzunca bir süredir Symbian cihazlar için destek sağlıyordu. Sadece e-posta entegrasyonunun sağlanabildiği bu servis, oldukça kısıtlı hizmet veriyordu. Google tarafından duyurulan yeni beta, Symbian cihazlar için yeni özellikleri beraberinde getiriyor. Google hesabınızda yer alan kişileri telefonunuzun rehberi ile senkronize edebilen yazılım, yine Google takvim uygulamasında girilen bilgileri Symbian cihazınızla senkronize hale getiriyor.


Uygulamanın İngilizce kullanım kılavuzu 🙂

Yaptığınız değişikliklerin Symbian cihazınızda yahut Google hesabınızda gerçekleştirilmiş olması herhangi bir farklılık yaratmıyor. İlk sağlanan bağlantıda senkronize işlemi her iki yer için de gerçekleştiriliyor. Saniyeler içersinde gerçekleştirilen senkronize işlemi push teknolojisi ile otomatik olarak sağlanıyor. Bu sayede güvenlikten de taviz vermeden güncelliği korumuş oluyorsunuz.

Bu servisi kullanmak için elbette ki Nokia’nın “Mail for Exchange” servisini kullanmanız gerekiyor. Aygıt kurulum ayarlarına erişebileceğiniz bir Google sayfası burada mevcut. 

:: Google Sync servisi ile ilgili düşüncelerinizi forumda tartışıyoruz.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Sync’in S60’a Özel Yenilikleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Sync’in S60’a Özel Yenilikleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Sync’in S60’a Özel Yenilikleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "