Google Talk Beta


23 Ağustos 2005 Salı 14:00
Google Talk Beta

ileti yazılımında bulunan ifadeler Google Talk’ın beta sürümünde şimdilik bulunmuyor.

Beta sürümde hesap açmanız mümkün görünmüyor. İleride de açılma imkânı olacak mı bilemiyoruz; fakat şu an için yalnızca GMAIL hesabınız ve şifresiyle giriş yapabiliyorsunuz. Yine GMAIL kullanıcı hesaplarını kullanarak arkadaşlarınızı Google talk’a davet edebiliyorsunuz.

Henüz Google Talk’ın konuşma özelliklerini sınayamadık; fakat basit konuşma penceresinde konuşma düğmesi “evet, bana tıkla!” diyormuş gibi görünüyor. İsterseniz konuşma penceresinden tek tıklamayla GMAIL hesabınızın e-posta yazma kısmına doğrudan giriş yapıp e-posta gönderebiliyorsunuz.

Genel ana pencere basit şekilde yapılandırılmış. Belki Google bizleri AdWords üyesi yaparak gördüğümüz reklam başına maaşa bile bağlayabilir (Google bu, olur olur). Kişiler sizi eklediklerinde GMAIL üzerinden bir e-posta da alıyorsunuz. Ayrıca listenizde “Sizi eklesin mi?” gibi biruyarı da çıkıyor.

Şu an için beta olan Google Talk’un ileriki sürümlerinde olacak gelişmeleri sabırsızlıkla bekliyoruz.


SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google Talk Beta”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  İlerde voice over ip desteği ekleneceğine dair bir dedikodu ile karşılaştım.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Miranda pluginini yaparlar illaki 🙂

  Otuz türlü mesajlaşma platformu çıkaranlara ölüüüüm 😛

 3. SDN Okuru dedi ki:

  *****

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yalnızca GMail hesabıyla giriş yapılmıyor GMail dışında da hesaplarla da ***** adresindeki “create an account now” linki tıklanarak hesap yaratılabiliyor :grin

" Google Talk Beta konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Talk Beta ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Talk Beta ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "