Okunma

Google, Telekom Avında!


30 Ocak 2009 Cuma 06:56
Google, Telekom Avında!

Google, internet servis sağlayıcılarının kullanıcılar arasındaki trafiği önleyip önlemediğini tespit etme amacıyla Open Technology Institute‘a katıldı. Özellikle torrent transferler hızının kesintiye uğrayıp uğramadığını denetleyen Google, bu amaçla açtığı Measurement Lab(Ölçüm Laboratuvarı), kısa adıyla M-Lab aracılığıyla çeşitli olanaklar sunuyor.

Değmesin Bağlantıma Namahrem Eli

M-Lab‘a giriş yaparak internet bağlantınızla ilgili çeşitli testler uygulayabilirsiniz. Glasnost adındaki Java aracı, torrent hızınızın, servis sağlayıcıları tarafından kısıtlanıp kısıtlanmadığını görmek için ideal.

Henüz beta aşamasında olan M-Lab, son haline geldiğinde 12 bölgedeki 36 Google sunucusu tarafından desteklenecek. Diğer bir deyişle, şimdilik testlerde arıza çıksa da, yakın zamanda kesin sonuçlar alabileceksiniz.

:: Google’ın bu çalışmasını destekliyor musunuz?

Bilgi İçin : M-Lab
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google, Telekom Avında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Telekom Avında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Telekom Avında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "