Google Translate’ten yeni bir anlık çeviri özelliği


18 Mart 2020 Çarşamba 00:30
Google Translate’ten yeni bir anlık çeviri özelliği

Google Translate anlık çeviri özelliği, kısa süre önce karşımıza çıkmıştı. Google şimdi ise anlık çeviri için yeni bir özelliği devreye soktu.

Google Translate (Çeviri) piyasanın açık ara en hatasız çevirilerini yapıyor. Google ise bu liderliği perçinlemek için her an Translate üzerine iyileştirmeler yapmaya devam ediyor. 

Google Translate anlık çeviri özelliği güçleniyor

Google, Translate için son bir kaç yıldır çok daha fazla mesai harcamaya başladı. Bir zamanlar dalga geçilen Google Çeviri metinleri çoktan mazide kaldı. Translate, Ocak ayı içinde fotoğraf üzerinden anlık olarak çeviri yapabilme imkanı sunmuştu. Şimdi ise Translate yeni anlık çeviri özelliği sunmaya başladı.

Buna göre Translate artık konuşmaları da anlık olarak çevirecek. Bir nevi mütercim tercüman gibi, Translate uygulaması üzerinde yeni atanan bir tuşla bu özellik devreye giriyor. Bu tuşa basıldıktan sonra ortamda devam eden ve anlamadığınız bir dilin anlık çevirisi yapılabiliyor.

Şu an için anlık canlı çeviri özelliği için sessiz bir ortam ve tek kişinin konuşması gerekiyor.  Anlık canlı çeviri için şu an için, İngilizce, Fransızca, Almanca, Hintçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Tayca dillerini destekliyor. Translate‘in aşamalı olarak daha fazla dil desteği sunması bekleniyor.google translate, anlık çeviri, anlık canlı çeviriGoogle Translate bildiğiniz gibi yapay zeka desteğine sahip. Şu an için anlık canlı çeviri beklenen mükemmellikte değil. Ancak kullanım arttıkça yapay zeka desteği sayesinde Google Translate kendini geliştirip, hatalarını azaltması bekleniyor.

Google ne yazık ki çeviri için Türkçe desteğini biraz geç devreye sokuyor.  Anlık canlı çeviri için de şirketin benzer bir politika sergilemesi olası. Peki siz ne düşünüyorsunuz, Google Translate, anlık canlı çeviri özelliği kullanışlı olacak mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Translate’ten yeni bir anlık çeviri özelliği”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  82 milyonluk milletiz neden dilimiz geç destekleniyor

" Google Translate’ten yeni bir anlık çeviri özelliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Translate’ten yeni bir anlık çeviri özelliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Translate’ten yeni bir anlık çeviri özelliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar