Okunma

Google Güvenilir Kişiler uygulaması yayınlandı


05 Aralık 2016 Pazartesi 19:12
Google Güvenilir Kişiler uygulaması yayınlandı

Gelişen mobil teknolojiler ve iletişim araçları, son yıllarda kişisel güvenlik ve önlem amaçlı da kullanılmalarına vesile oldu. Bu durumlarda akıllı telefon rehberlerinde güvenilir isimlerin yer alması bazı durumlarda hayat kurtarıcı bir hal alabiliyor.

Google, bu noktada önemli bir uygulama geliştirdi. Trusted Contact adı verilen uygulama bu konuda pratik bir kullanım sağlayacak.

16-12/05/nexus2cee_proto_thelma_elliot.gif

Google Trusted Contact uygulaması yayınlandı!

Trusted Contacts uygulaması şu anda Google Play üzerinde indirilebilir durumda. Bu link üzerinden uygulamaya erişim sağlayabilirsiniz. Bu uygulama ile acil durumlarda veya afet gibi iletişimin kısıtlı hale geldiği durumlarda öncelikli olarak belirlenen kişilere hızlı erişim sağlayabilirsiniz. 

16-12/05/ap_resize-1.png 

Buna ek olarak, bu listeye dahil ettiğiniz kişiler son durumlarınızı anlık olarak görebilecek. Çevrimiçi olduğunuz bilgisi doğrudan bu kullanıcılarla paylaşılacak. Güvenilir kişiler listesinde yer alan kişiler, isteğe bağlı olarak sizden konum bilgisi talep edebilecek. Bu noktada ise bu talebi onaylayıp reddetmek sizin elinizde. 

16-12/05/ap_resize.png

Eğer 5 dakika içinde bu talebe olumlu veya olumsuz dönüş yapmazsanız sistem otomatik olarak son bulunan konumu paylaşacak. Bu da telefona erişememe ihtimaline karşı bir önlem olarak düşünülebilir. Eğer dilerseniz güvenilir kişiler listeniz ile belirli aralıklarla otomatik olarak yer paylaşımı da yapabilecek. 

:: Uygulamayı nasıl buldunuz?
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google Güvenilir Kişiler uygulaması yayınlandı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  güvenlik açığı olmaz mı?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  WhatsAppta konum atmak bile daha çok tutar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ios arkadaş bul uygulaması bu

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel

" Google Güvenilir Kişiler uygulaması yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Güvenilir Kişiler uygulaması yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Güvenilir Kişiler uygulaması yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "