Okunma

Google Türk Otomotiv Sektörünü Araştırdı


06 Haziran 2011 Pazartesi 12:30
Google Türk Otomotiv Sektörünü Araştırdı

Google Türkiye’deki otomotiv sektörünü ve satın alma alışkanlıklarını değerlendirmek için özel bir araştırma yaptı. 1.000 otomobil alicisi arasında gerçekleştirilen “Otomobil Alıcısı – Türkiye 2010” başlıklı araştırmada  her biri 2010 yılında en az bir araç alımı gerçekleştirmiş kullanıcılar kullanıldı. 

Bu rapora göre Türk tüketicisi otomobil alırken ince eleyip sık dokuyor. Araştırmalardaysa tüketiciler interneti daha çok tercih etmeye başladı.

Google’ın Araştırması Neleri Gösteriyor?

Türk kullanıcıları otomobil konusunda marka sadaketi göstermiyor. Her 100 kişiden 87‘si ise araştırmalara ilk önce arama motorlarından başlıyor. İnternette en çok ücret araştırması ve aracın özelliklerine gözatılıyor.

Otomobil alınırken en çok başvurulan kaynaklar ise online video incelemeler ve tanıtımlar. İkini el alıcılarının yüzde 57’si mutlaka online videolara bakıyor. Her 5 kullanıcıdan 4‘ü tam olarak ne aradığını bilmezken online videolar sayesinde karar verebiliyor.

:: Siz otomobil alırken interneti ne kadar kullanıyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Türk Otomotiv Sektörünü Araştırdı”

  1. orcnd dedi ki:

    internetten araç fiyatlarına bakmak bir kolaylık ancak bu ilan siteleri galericilerin işgali altında. özellikle firmaların kiralama yoluyla kullandıkları araçları ihaleler yoluyla alıp kilometrelerini düşürüyor bazıları. bu konuda sabıkalı satıcıların ayıklanmasında fayda var.

  2. Elbruz46 dedi ki:

    internete bakmadan otomobil alınır mı? Otomobil fiyatları, kullanıcı yorumları, karşılaştırmalar vs vs…

" Google Türk Otomotiv Sektörünü Araştırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Türk Otomotiv Sektörünü Araştırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Türk Otomotiv Sektörünü Araştırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "