Google Türkiye’den esnaf ve KOBİ’lere destek


24 Aralık 2020 Perşembe 18:30
Google Türkiye’den esnaf ve KOBİ’lere destek

2006’dan bu yana ülkemizde faaliyet gösteren Google, Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar Programı ile esnaf ve kobilere 12 milyon dolar destek sunacak. Dijital dönüşümü kolaylaştırmayı hedefleyen bu program, Google’ın öncülüğünde Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Ticaret Bakanlığı, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu iş birliği ile hayata geçirildi.

YouTube üzerinde düzenlenen basın toplantısına Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken‘in yanı sıra Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu’da katıldı.

Google’dan Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar Programı

Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu planladıkları online ve offline eğitimlerle 24 ay içerisinde 20 bin restoran ve kafe sahibine ve çalışanlarına erişmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Google Yükselen Pazarlar Başkan Yardımcısı Meir Brand ise dijital dönüşüm için işletmelerin finansmana ihtiyacı olduğunu aktararak şu değerlendirmede bulundu;

“12 milyon dolarlık finans paketi sunuyoruz. Bu sayede büyük bir fırsat sağlıyoruz. Online araçlar, dijital beceriler ve ortaklık sayesinde ekonomik toparlanma hızlanacak. Hedefimiz, Türkiye’de işletmelerin dayanıklı hale gelmesi.

Bunun için de onlara 360 derecelik bir program sunuyoruz. Uzun vadeli bir ortaklıkla dijitalleşmeyi mümkün kılacağız. Türkiye’ye yatırımlarımız devam edecek. Çok net bir şekilde bu yıl zor bir yıl oldu. Gelecek yılı olumlu görüyorum.

Tünelin sonundaki ışığı görmeye başladığımızı düşünüyorum. Çevrim içi dünyaya ve Türkiye’nin salgın döneminde çevrim içi platformlarda yaptıklarına bakıldığında kriz sonrasında güçlü çıkacağını söyleyebiliriz.”

4 ana bileşen ile 12 milyon dolar destek!

Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar Programı dört bileşenden oluşuyor. Esnafın dijital dönüşümünü hızlandırmayı hedefleyen bu dört bileşen;

TESK aracılığıyla restoran ve kafelere ve çalışanlarına yönelik yapılaca bağış, KOBİ’lere sağlanacak özel kredi desteği, dijital eğitim ve araçlar sunulacak Google Dijital Türkiye platformu ve 2 son olarak da kamu kurum ve kuruluşları ile KOBİ’lere sağlanacak reklam hibeleri olarak sıralanıyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
29 gün önce

Google’ın yaptığını bizim devlet yapmadı be

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

bence google ile ortak iş yapmak iyi hem ileriye dönük çok proje yaparız

" Google Türkiye’den esnaf ve KOBİ’lere destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Türkiye’den esnaf ve KOBİ’lere destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Türkiye’den esnaf ve KOBİ’lere destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!