Google, uygulama güvenliği için ittifak kuruyor


08 Kasım 2019 Cuma 23:00
Google, uygulama güvenliği için ittifak kuruyor

Android‘deki kötü amaçlı yazılım tehdidini düzeltmek isteyen Google, uygulama güvenliği ile ilgili adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda dünya devi, yeni bir ‘Uygulama Savunma İttifakı’ oluşturuyor. Google uygulama güvenliği için yeni adımını attı.

Google, Android cihazlara yönelik tehditlere karşı nihayet etkin bir mücadeleye girişecek. Bu amaçla Google uygulama güvenliği için çeşitli partnerlerle iş birliğine gidecek.  Şirket, cihazlarınızı kullanmadan önce kötü niyetli uygulamaları yakalamak adına ortaklıklar geliştirecek. Bu ortaklıklar için siber güvenlik firmaları ESET, Lookout ve Zimperium seçilmiş durumda.

Google uygulama güvenliği için Google Play Protect

Uygulama Savunma İttifakı olarak adlandırılan girişim, uygulama tabanlı kötü amaçlı yazılım riskini azaltmayı, yeni tehditleri belirlemeyi ve akıllı telefon kullanıcılarını, kazançlarını artırmak için platformu kullanan kötü oyunculara karşı korumayı hedefliyor.

Bunu yapmak için, Google, Play Protect kötü amaçlı yazılım algılama sistemlerini her bir ortağın tarama motoruyla entegre ediyor, böylece Play Store’da bir üçüncü taraf uygulamasını kullanıma sunmadan önce detaylı bir inceleme yapılabiliyor.

2017’de tanıtılan Google Play Protect, Google Play‘in dışında 500.000’den fazla uygulamayı düzenli olarak taramak için cihaz üstü korumaları ve bulut tabanlı bir altyapıyı bir araya getiriyor. Ayrıca, kötü niyetli uygulamaları daha hızlı tespit etmek için etkin bir zemin sunuyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google, uygulama güvenliği için ittifak kuruyor”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Google zaten bunu çözse android ios sistemini geçer

" Google, uygulama güvenliği için ittifak kuruyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, uygulama güvenliği için ittifak kuruyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, uygulama güvenliği için ittifak kuruyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "