Okunma

Google Telefon arayüzü tamamen yenilendi!


08 Aralık 2018 Cumartesi 16:00
Google Telefon arayüzü tamamen yenilendi!

Google uygulama arayüzleri için değişikliğe gidiyor. Birçok uygulama arayüzünde önemli değişiklikler yapan şirket şimdi ise Google Telefon uygulamasını yenileyecek. Uygulamalarındaki keskin hatlı tasarımları biraz daha yumuşak ve yuvarlak hale getirmeyi amaçlayan şirket, yeni güncellemelerini yayınlamaya devam ediyor!

Google Telefon arayüzü artık daha yumuşak hatlara sahip!

Google, yazılımlarının arayüzünü geçmişte hep köşeli ve keskin tasarımla ile sunuyordu. Fakat Google Pixel cihazlarındaki arayüz değişikliğinin ardından bütün uygulamalarındaki keskin köşeleri yuvarlatarak yeniden tasarlamaya başladı. Chrome tarayıcısının adres çubuğunda bile yuvarlak tasarım çizgileri gözümüze çarpıyor.

Pixel telefonlardaki varsayılan telefon uygulaması ve ayrıca Play Store‘dan indirebileceğiniz Google Telefon uygulaması için yeni güncelleme ile yeni arayüz tasarımı geldi. Daha öncesinde rehberinizdeki sütunlarda 2 kişiyi dikdörtgen şeklinde görüntüleyebiliyordunuz.

Google uygulama arayüzleri değişiklikleri şimdi Google Telefon için geldi! SDN-1

Şimdi ise yuvarlak bir tasarımla, hem satır hem de sütunlarda 3 kişiyi görüntüleyebiliyorsunuz. Güncellemenin yakın zamanda bütün cihazlar için gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte Google’ın bütün yazılımlarında, buna Chrome OS‘ta dahil, daha yuvarlak ve yumuşak tasarımları kullanması ön görülüyor.

Aslına bakarsak bu süreç Google’ın ilk logosu ve son logosu arasındaki zaman içerisindeki değişimde de göze çarpıyor. Belli ki tasarımsal olarak şirket geçmişteki çizgisini değiştirmek istiyor.

Peki, siz Google’ın tasarımlarındaki bu değişikliği beğeniyor musunuz?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Google Telefon arayüzü tamamen yenilendi!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Benim markette Google Telefondiye bir uygulama listelenmiyor.
  Ayrıca iPhone seven arkadaşlara ithafen hala numaratöre t9 desteği gelmedi, sizce bu hali yeterli mi?

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bence google arayuz tasarimlari yenilendikce kusursuz bir hale geliyor. İlk zamanlarda baya berbattı.

 3. Anonim dedi ki:

  Android telefon simgelerini de duzeltsin. Ekranda 50 cesit simge var simetri de yapilabilsin.

 4. Anonim dedi ki:

  Yuvarlak miss

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Google amca keskinlik elden gidiyeah

 6. Anonim dedi ki:

  Truecaller varken başka uygulama kullanmam

  1. Anonim dedi ki:

   Sormadık ki?

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Bende truecaller taraftarıyım

 7. Anonim dedi ki:

  yıldır iphone yazılımına yaklaşamadı gerzekler yine sorunlar yine sorunlar kişiler eşitlenmez yok instagram hata verir telefonum S3 değil htc 10

  1. Anonim dedi ki:

   HTC mİ? kaldı ve pixel veya android one google desteği alıyor haricinde markaların sorunu senin cihaz özel HTC’den hesap sorman lazım.

  2. Anonim dedi ki:

   Git Iphone kullan o zaman tutan mı var.

 8. root61 dedi ki:

  Çohhhhhiyi.

" Google Telefon arayüzü tamamen yenilendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Telefon arayüzü tamamen yenilendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Telefon arayüzü tamamen yenilendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "