Okunma

Google, Uzay Yolu Logosu Hazırladı


08 Eylül 2012 Cumartesi 04:05
Google, Uzay Yolu Logosu Hazırladı

Zaman zaman Türkiye ile ilgili özel günlerde logosunu değiştirmemekle eleştirilen Google, Uzay Yolu dizisinin 1. bölümünün yayınlanmasının 46. yıl dönümü için özel bir çalışma yaptı.

Tam anlamıyla Doodle olarak adlandırılamayacak çalışmada Uzay Yolu dizisinin karakterleri şeklinde tasarlanan Google harfleri ile maceraya atılıyorsunuz.

İnteraktif bir çalışma olan tasarımda belli bölgelere tıklanabiliyor ve uzay gemisinin içinde gezebiliyorsunuz. Ses efektleri de bulunan çalışmada kumanda paneline de tıklanabiliyor.

Bugün google.com.tr adresine girenleri karşılayacak olan özel çalışma Google’ın logo konusunda geldiği son noktayı da gösteriyor.

Uzay yolu efsanesi

Günümüzde popüler olmasa da bir döneme damgasını vuran Uzay Yolu dizisinde uzayda seyahat eden bir gemide yaşanan olaylar anlatılıyordu. Zaman zaman farklı gezegenlerde de geçen dizi, ışınlanma, cep telefonu, tablet bilgisayar gibi kavramları popüler yapan ilk çalışmalardan biriydi. Orjinal adı Star Trek olan dizi ülkemizde Uzay Yolu ismiyle gösterimişti. Birçok kez sinema filmi de çekilen dizi uzun yıllar ülkemizde televizyon kanallarında da yayınlandı. 

:: Yeni çalışmayı nasıl buldunuz?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK} 


yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“Google, Uzay Yolu Logosu Hazırladı” üzerine 4 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  google doodle olayı olarak tasvip etmiyorum bizim bayramlarda vs lerde yapmaz bir film için animasyon doodle yapar insan mı seciyorlar anlamadım

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bayramda doodle yapmaya üşenenler şimdi ne gereksiz işler peşindeler.

 3. haqy dedi ki:

  Mr. Spock’ın kulakları çınlasın

 4. leroy dedi ki:

  banada sanki opera ve explorer a ızdırap çektiriyor gibi geldi

Yorum yazın

Geri bildirim