Google ve Samsung kripto paraları kabul edebilir


19 Şubat 2021 Cuma 08:00
ABONE OL
Google ve Samsung kripto paraları kabul edebilir

Günümüzün popüler konusu olan kripto paralar pek çok şirket için cazip hale geliyor. MasterCard ve Elon Musk’ın şirketi Tesla gibi büyük şirketlerin ödeme yöntemlerine eklediği kripto para; şimdi de Google Pay ve Samsung Pay’de de yer alabilir.

Bir gün rekor kırıp bir gün hızlıca düşse bile tüm dünyada ve ülkemizde halen rağbet görmeye devam eden bu sektör; pek çok kullanıcıyı  kripto para madenciliğine itiyor.

Google Pay ve Samsung Pay yakın zamanda kripto paraları kabul edebilir

Finansal sistemlerinde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ticaretini yasaklayan birçok hükümetin artan eylemlerinin ortasında; bu para birimlerinin bir süre daha bizimle yer alacağı görülüyor. Nitekim, her geçen gün ödeme aracı olarak kripto para biriminin kullanımı da yaygınlaşmaya devam ediyor. Son zamanlarda Twitter da, bitcoin kullanmayı düşündüğünü duyurdu.

Kripto para birimleri, popüler bir uluslararası işlem modu olmaya devam ediyor. BitPay’ın aktardığı bilgilere göre; Google Pay ve Samsung Pay‘in çok yakında; Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle yapılan ödemeleri kabul edeceği bildirildi.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/google-ve-samsung-yakinda-kripto-paralari-kabul-edebilir-1.jpg

Google ve Samsung, artık mal ve hizmetler için platformdaki kullanıcıların kripto para birimi; ödemelerini sağlamak amacıyla bu kapasiteye sahip platformlar arasında yerini alacak. Yapılan başka bir açıklamada ise Google Pay ve Samsung Pay desteğinin Mart 2021 gibi erken bir tarihte kullanıcılarına sunabilir.

Her iki platformdaki kullanıcılar, BitPay kripto para birimi kartlarını; Google Pay ve Samsung Pay’e bağlayabilecek ve böylece kripto para birimleri kullanan platformlarda ödeme yapabilecekler. Hizmette desteklenen kripto para birimleri arasında Bitcoin, Bitcoin Cash, BUSD, Ether, PAX, USDC ve GUSD bulunuyor.

Bu faaliyetler için ayrıntılar ve kesin zaman çizelgeleri sağlanmasa da, Apple Pay‘de olduğu gibi benzer bir yöntem izlemesi bekleniyor.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
14 gün önce

Petrol üreticilerini de bekliyoruz
Varilini kripto para ile satsinlar
Dolar kağıt olur

" Google ve Samsung kripto paraları kabul edebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google ve Samsung kripto paraları kabul edebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google ve Samsung kripto paraları kabul edebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  2. 2 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  3. 3 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  4. 4 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  5. 5 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  6. 6 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  7. 7 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  8. 8 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  9. 9 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  10. 10 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!