Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net

Google ve Türk Telekom çöktü mü? İşte detaylar

Ana sayfa / İnternet

15:00 itibariyle ülkemizdeki internet kullanıcılarının büyük bir bölümü sorun yaşamaya başladı. Google neden açılmıyor? ve Türk Telekom çöktü mü? sosyal medya platformlarında ve diğer arama motorlarında gündem konusu oldu.

Bunun nedeni ise özellikle Türk Telekom kullanıcıları tarafından Google servislerine erişim sağlanamıyor olması.

18:00 Güncelleme: Türk Telekom’dan konuya ilişkin açıklama geldi. Aşağıdaki linke tıklayarak açıklamaya ulaşabilirsiniz.

Google neden açılmıyor? Türk Telekom çöktü mü?

DownDedector tarafından yayınlanan verileri incelediğimizde, 15:00 itibariyle Türk Telekom ve bununla bağlantılı olarak TTNet kullanıcılarından gelen şikayetler tavan yapmış durumda. Benzer şekilde Google servislerine erişim sağlanamadığı belirtiliyor.

Yaptığımız testlerde Türk Telekom’un mobil internet bağlantısının oldukça yavaş olduğunu gördük. Aynı zamanda Google servislerine erişim sağlamaya çalıştığımızda DNS hatası ile karşı karşıya kalıyoruz. Sorunun Türk Telekom’dan mı yoksa Google’dan mı kaynaklandığına henüz tam olarak bilinmiyor.

Benzer bir sorun 19 Aralık tarihinde yaşanmış ve 2 saat boyunca Google servislerine erişim sağlanamamıştı. Ancak, sorun bu kez Türk Telekom kullanıcılarına özel olarak görülüyor. Zira, Turkcell ve Vodafone ile yaptığımız testlerde Google servislerini sorunsuz bir şekilde kullanabildiğimizi gördük.

Yorum Ekleyin