Okunma

Google Dükkanı Kapatıyor!


16 Ocak 2009 Cuma 07:13
Google Dükkanı Kapatıyor!

Google, verdiği hizmetlerde önemli değişikliklere gitme kararı aldı. Aralarında Google Video, Google Notebook, Google Katalog Arama, Jaiku, Dodgeball ve Google Mashup Editor‘ün de bulunduğu servislerden kimi ömrünü tamamlarken, bazılarında da büyük değişikliklere gidilecek.

Elveda Google Video!

Öncelikle Google Video ve Google Notebook için geliştirmelerin durdurulduğunu belirtelim. Yani bu iki servise artık yeni özellik beklemeyin. Birkaç ay içerisinde yeni video yükleme olanağının da kaldırılacağı Google Video, sadece eski videolar için bir anıt olarak kalacak.

Google Katalog Arama servisi ve Dodgeball ile Google Mashup Editor da tamamen iptal edilen çalışmalar arasında. Twitter benzeri mikro blog Jaiku ise, üçüncü parti gönüllüler ve vefalı Google çalışanları tarafından açık kaynaklı bir proje olarak sürdürülecek. Yeniden yapılanmaya giren Google, bakalım tüm planlarını yürürlüğe geçirdiğinde nasıl bir hal alacak.

:: Google servislerinden hangilerini kullanıyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google Dükkanı Kapatıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar Youtube’yi aldıktan sonra zaten Google Video’yu sürdürmelerinin pek anlamı yoktu iyi yapmışlar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  şok olacak bir şey yok. ne şoku. adını bile duymadığımız servisler. bir google video vardı, onun yerine malum youtube var. abartılı bir yazı olmuş.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  google videomu hayııır :S

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yazık oldu

 5. SDN Okuru dedi ki:

  okudum ve şok olmadım.
  Zaten bu projelerin tutmadığını kendimden biliyorum. Çünkü bu servisleri kullanmıyorum.

" Google Dükkanı Kapatıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Dükkanı Kapatıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Dükkanı Kapatıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "