Okunma

Google Voice Tüm Yetenekleriyle Geliyor!


15 Aralık 2010 Çarşamba 18:30
Google Voice Tüm Yetenekleriyle Geliyor!

Google, Voice For Mobile’deki VoIP servisiyle tüm sohbet yazılımlarına (Sohbet Araçları) rakip olup, büyük ses getirmişti. Gmail arayüzüne benzeyen araç, Google’dan alınan “telefon numarasıyla” çalışıyordu. Google Voice, bu numaraya gelen aramaları kullanıcıya ait olan ev ve cep  telefonu gibi her türlü hatta aktarabiliyordu.

Google’dan Akıllı Uygulama

Google oldukça akıllıca bir özellik geliştirmişti: Arayan kişi, aradığı kişiye erişemezse bıraktığı sesli mesaj Google Voice tarafından yazıya çevirilip kaydediliyordu. Böylece Google Voice For Mobile’ın sahibi, hem web’den Google Voice sitesini ziyaret ederek, hem de, Google numarasını arayarak mesajı elde edebiliyordu.

Ah Bir Ülkemizde Olsa

Servislerin bazıları, yalnızca ABD için geliştirilmiş. Ülkemizde ise sesli arama fonksiyonu sayesinde, aramalarınızı yazarak değil konuşarak yapabiliyor ve telefonunuzla e-posta aramaları gerçekleştirebiliyorsunuz. Maalesef, ucuz yurtdışı görüşmeleri, tek numarayla SMS atıp çağrı alma fırsatı, hatta ücretsiz kısa mesaj servisleri ülkemizde kullanılamıyor.

Tüm yeteneklerin, 2011 yılında ülkemiz kullanıcılarıyla da kavuşması bekleniyor. Yine de sesli arama, telefondan e-posta bulma, Google Suggest, Google uygulamalarına ilişkin bağlantılar gibi becerileri edinmek için, telefonunuzdan m.google.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Araç, Android, BlackBerry, iPhone ve Symbian S60 işletim sistemleri destekleniyor.

:: Google Voice for Mobile’ın yetenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz?




yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Voice Tüm Yetenekleriyle Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Voice Tüm Yetenekleriyle Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Voice Tüm Yetenekleriyle Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "