Google Web Geçmişi Artık Türkçe


01 Ağustos 2007 Çarşamba 13:00
ABONE OL
Google Web Geçmişi Artık Türkçe

Google Web Geçmişi, Türkçe sürümü ile kullanıcılar, eski arama sonuçlarına yeniden dönme imkânını elde edecek, geçmişte ziyaret ettikleri siteleri süratli bir şekilde bulacak, bu sayfalardaki metinlerin tamamını gözden geçirebilecek, metin üzerinde değişiklikler yapabilecek veya çıkarmak istedikleri bölümleri silebilecekler. Bu yeni servisten yararlanmak için kullanıcıların bir Google hesabına sahip olmaları ve hizmetleri kullanma yönünde tercih belirtmeleri yeterli.

Sonuçlar, Size Özel!

Google’ın Web Geçmişi Türkçe sürümü, kullanıcılara aramalarında kişiselleştirilmiş sonuçlar elde etme ve arama motoru kullanım geçmişleri üzerinde daha fazla denetim oluşturmalarını sağlamaya yönelik sürdürdüğü çalışmaların bir bölümünü temsil ediyor.

Kullanıcıların hizmetleri kullanma yönündeki tercihleri doğrultusunda Google, arama sonuçlarını bu kullanıcıların önceki dönemde gerçekleştirmiş oldukları aramalar bazında kişiselleştiriyor, bir anlamda kullanıcıya özel bir arama opsiyonu sunuyor.

Örneğin, bir kullanıcının internette yaptığı aramaların geçmiş sorgulama bilgisi otomobiller değil de daha çok bilimle ilgilendiğine işaret ediyor ise, bu kullanıcı arama motorunda "GM" terimini aradığında, Google sonuçlarda genetik yapısı değiştirilmiş besinlerle ilgili konu başlıklarını General Motors ile ilgili konuların öncesinde listeliyor. Böylelikle, arama işleminin sonuçları kullanıcının beklentisi ile ilgili daha ilintili, daha efektif ve hızlı oluyor.


Web Geçmişi
işlevi, kullanıcının istediği ölçüde kişiselleştirilebiliyor. Örneğin, bir kullanıcı internette yaptığı aramaları geçmiş sorgulama bilgisinde gizli tutmak istiyor ise, Web Geçmişi servisi ile arama seçeneklerini değiştirme veya silme imkânına sahip olacak. Kullanıcılar Web Geçmişi işlevlerinden istedikleri zaman çıkabilecekler.

Google, Ne Dedi?

Google Mühendislik Bölümü Kişiselleştirme İşlemleri Sorumlusu Sep Kamvar yaptığı açıklamada; "İnternette daha önce ilgiyle okuduğunuz bir konuyu sonradan bulamadığınız oldu mu – örneğin eğlenceli bir video filmini, bir çikolatalı pasta tarifini, çok iyi yazılmış bir gazete makalesini? Google Geçmişi bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Web Geçmişi işlevi ile kullanıcılar herhangi bir bilgisayarı kullanarak ilgilendikleri konulara hızlı bir şekilde erişebilecekler. Search History işlevinin geliştirilmiş bir versiyonu olan bu yeni servis ile kullanıcılar daha önce arama yaptıkları sitelere geri dönebilecek ve yeniden kolaylıkla arama yapabilecekler."dedi.

Web Geçimişi’ni Kullanmak İçin

Web Geçmişi hizmetini kullanmak için kullanıcıların, bir Google hesabına kayıtlı olmaları ve PageRank işlevini içeren Google Toolbar‘ı devreye sokarak, Web Geçmişi hizmetini kullanma yönünde tercih belirtmeleri gerekiyor. Tarayıcıya entegre edilmiş olan Toolbar Google kullanıcılarının Google hesapları yolu ile ziyaret ettikleri internet sayfalarının belirlenmesini sağlıyor.

:: Google Web Geçmişi, sizce güvenli mi? Forumlarda tartışın.

Bilgi için: Google Web Geçmişi
Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

ne bu ya bence geçmiş tehlikeli bişi =)

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

“Yazan: SDN Okuru Tarih: 2007-08-02 13:25:21
——————————————————-
ne bu ya bence geçmiş tehlikeli bişi =)”

üstad, bu sözüne katılmamak elde mi?

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

İnternet çokmu güvenliki geçmiş tehlikeli olsun nereden biliyorsunuz birilerinin size sormadan gezdiğiniz sayfaları kayıt altına almadığını ..

Ve bu yeni değil uzun süredir türkçe hatırlatırım 😉

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Admine…
Sayin admin 2 yorumumu da siteye koymadınız (pardus caracal ismi ve google ile ilgili). Oysa ikisi de kimseye hakaret içermiyordu sadece fikirlerimi belirtmeye çalışıyordum. Mesajların ortak özelliği ise biraz da olsa son dönemlerde can çekiş(tiril)en milliyetçilik unsuru taşımasıydı. Anlaşılan SDN asla suya sabuna dokunmayan, fikirlerin özgür olmadığı, magazinel-televolevari bir site olmaktan öteye geçemeyecek.
Yine de çalışmalarınızda başarılar.

Editör: Teşekkürler. Yorumlar konusunda ise diyebileceğimiz tek şey yanlışlıkla silinmiş olabilme ihtimallerinin olduğudur. Ayrıca size sorunsuz gelen yorumlar bizim başımızı hukukun işlerliğinden sorumlu kurumlarla belaya sokabilecek nitelikler taşıyor olabiliyor. Bu konudaki yadsınamaz gerçekleri hesaba kattığınızda iki yorumun yayınlanmaması veya kazaya kurban gitmesi konusunu maksadını aşan bir noktaya bağladığınızı söyleyebiliriz.

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

yanlışlıkla günü sildim ve geri yükleyemiyorum nasıl yüklicem acil bunu bilen varsa hemen yazsın lütfenneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen

" Google Web Geçmişi Artık Türkçe konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Web Geçmişi Artık Türkçe ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Web Geçmişi Artık Türkçe ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!