Okunma

Google WhatsApp İddialarını Yanıtladı


27 Şubat 2014 Perşembe 05:00
Google WhatsApp İddialarını Yanıtladı

Facebook’un WhatsApp’ı tam 19 milyar dolar karşılığında satın alması teknoloji dünyasının uzun süre gündeminden düşecek gibi görünmüyor. Fatura böyle büyük olunca, akıllara hemen böylesi bir alımı gerçekleştirebilecek diğer şirketler geliyor. Google, Apple, Microsoft… Acaba onlar da WhatsApp için benzer bir girişimde bulunmuş muydu?

Teknoloji yazarlarının aklını günlerdir meşgul eden bu sorulardan en azından biri yanıtını buldu: Mobile World Congress‘te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Google’ın Chrome, Android ve mobil uygulamalarından sorumlu yöneticisi Sandar Pichai, Google’ın WhatsApp’e benzer bir teklif götürdüğü haberlerinin “tamamen gerçek dışı” olduğunu belirtti.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/basliksiz-21393264707.jpg

10 Milyar Dolar Denmişti

Öncesinde çıkan söylentiler, Google’ın da 10 milyar dolarlık bir teklifle WhatsApp’in kapısını çaldığı yönündeydi. Elbette resmi olarak bir teklifte bulunulmaması, Google’ın tüm dünyada 450 milyon abonesi bulunan bu fenomen ile ilgilenmediğini göstermiyor. Bir başka söylenti de Google CEO’su Larry Page‘in bizzat WhatsApp kurucularıyla bir yemekte buluştuğu üzerine dönüyor.

Dedikoduya göre Page, Jan Koum ve arkadaşını Mark Zuckerberg ile anlaşmaması için ikna etmeye çalışmış. Böylesi bir iddia konusunda ise iki taraf da yorum yapmaktan kaçınıyor.

:: Sizce WhatsApp’i Google alsaydı ne olurdu?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google WhatsApp İddialarını Yanıtladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  google böyle bir şey yapmasına gerek yok kendisi uygulama geliştirir bunu bir sonraki android sisteminin içine gömer ve diğer mobil işletim sistemlerinin marketlerindede indirmeye sunarsa al sana yeni vatsap

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Önemli olan Hangouts’un ne kadar iyi olduğu değil Whatsapp’ın kullanıcı sayısı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Aksini söylemeleri düşünelemezdi. Kimse rakibinin aldığı bir firma için bizde almaya çalıştık alamadık demez. Bu size itibar kaybettirir, rakibinizin elindeki firmanın değerini artırır, rakibinize yarar…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Hangouts var google ayet WhatsApp de daha iyi ama kimse kullanmiyor

" Google WhatsApp İddialarını Yanıtladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google WhatsApp İddialarını Yanıtladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google WhatsApp İddialarını Yanıtladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "