Okunma

Google ve Yandex, 29 Ekim’i unutmadı!


29 Ekim 2018 Pazartesi 10:00
Google ve Yandex, 29 Ekim’i unutmadı!

Önemli günlerde kullandığı özel tasarımları ile ana sayfasını renklendirmenin yanı sıra kullanıcılara bu günleri hatırlatmayı ve bilgi vermeyi amaçlayan Google, her yıl olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için doodle tasarladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Doodle oldu!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yılını kutlayacağımız bu önemli günde Google.com.tr adresine giriş yapan kullanıcılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için özel olarak hazırlanmış hareketli bir doodle ile karşılaşıyorlar.

Bu kapsamda 29 Ekim için özel bir tasarıma imza atan diğer internet devi ise, Yandex oldu. Hazırlanan özel logoya tıklayan kullanıcılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramıyla ile ilgili arama sonuçlarına yönlendiriliyorlar.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimini ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs’ta kutlanan bir milli bayramdır.

Cumhuriyet Bayramı’nın kutlandığı ülkelerde 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim tam gün olmak üzere bir buçuk gün resmî tatildir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında stadyumlarda şenlikler yapılır, akşam ise geleneksel olarak fener alayları düzenlenir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin onuncu yılı kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku’nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir.

Bizde bu vesile ile ShiftDelete.Net ailesi olarak takipçilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarız.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google ve Yandex, 29 Ekim’i unutmadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google ve Yandex, 29 Ekim’i unutmadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google ve Yandex, 29 Ekim’i unutmadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "