Okunma

Google yapay zeka başarısı ile şaşırttı!


07 Mayıs 2019 Salı 22:58
Google yapay zeka başarısı ile şaşırttı!

Google bugün gerçekleştirdiği etkinlikte, yapay zeka teknolojisinin gündelik hayattaki kullanım yerlerine de örnekler verdi. Pek çok endüstri üzerinde aktif olarak kullanılmakta olan yapay zeka, özellikle sağlık alanında önemli bir yer taşıyabilir. Google yapay zeka ile kanser teşhisini kolaylaştımakla kalmayıp, doktorlardan daha iyi teşhis yapabilme imkanı sunuyor.

Google yapay zeka ile kanser teşhisini çok daha kolay hale getirebilir!

Herkes için yapay zeka‘ sloganı ile başlayan sunum, Lily Peng‘in sahneye çıkması ile makine öğrenimine doğru bir adım attı. Akciğer kanseri hakkında sağlık örgütlerinin verilerini paylaşan Peng, hastalığın ciddiyetiyle ilgili bazı istatistikleri de sunum sırasında yayınladı. Google tarafından kanser teşhislerinde kullanılması için geliştirilen yapay zeka, şimdiye kadar bazı önemli işlere de imza attı.

google yapay zeka

Peng, geliştirilen yapay zekanın, doktorlar tarafından kaçırılan altı farklı kanser hastalığını tespit ettiğini belirtti. Her geçen gün kendini geliştiren yapay zeka sistemi, ilerleyen zamanlarda doktorlardan daha iyi teşhis koyabilecek hale gelebilir.

Lily Peng’in ardından sahneye çıkan Jeff Dean, kanser taramasında kullanılan teknolojinin farklı endüstrilerde de uygulanmakta olduğunu söyledi. Şirket sel ve taşkınlara yönelik geliştirdiği yapay zeka modeliyle, oldukça başarılı sonuçlara ulaşmayı başarmış.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google yapay zeka başarısı ile şaşırttı!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Biz de hâlâ asistanı her ekranda OK GOOGLE diyerek açabilmek için bekliyoruz.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Terminatör veya matrix gerçek mi oluyor yoksa aman Allah ım 🤣🤣🤣

" Google yapay zeka başarısı ile şaşırttı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google yapay zeka başarısı ile şaşırttı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google yapay zeka başarısı ile şaşırttı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "