Okunma

Google Yemek Fotoğrafları İstiyor!


24 Ağustos 2015 Pazartesi 13:00
Google Yemek Fotoğrafları İstiyor!

İnsanlar yemek fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmayı artık bir alışkanlık haline getirdi. Bunun farkına varan Google, geçtiğimiz aylarda yemek fotoğraflarının paylaşımı için deneysel bir platform hazırlamış ve Tablescape adını verdiği uygulamasını hayata geçirmişti. Peki Google bu deneysel uygulamasıyla ne yapmaya çalışıyordu?

İşte Google’ın yemek fotoğrafları planı!

Google deneysel amaçlı hayata geçirdiği Tablescape uygulamasına bir süre sonra son vermişti. Google, Tablescape hizmetinin daha geniş bir platformda gelecekte de yaşaması için Google Haritalar üzerinde, restoranlarda fotoğraf paylaşma özelliğini aktif hale getirme çalışmalarına başladı. Bu çalışmalar kapsamında, Google’ın Map Maker platformundaki bazı kullanıcılar Google Haritalar üzerinde paylaşım özelliğini şu sıralar test ediyorlar.

15-08/24/google_yemek.png

Google’ın testlerinin yakın bir zamanda sonlanması bekleniyor. Testler sonlandığında, Google Haritalar’da restoranlardan fotoğraf paylaşım özelliği diğer kullanıcılar için de aktif hale gelecek.

Paylaşım özelliği aktifleştiğinde, restoranlara gidildiği zaman Google Haritalar’dan bildirim gelecek ve birkaç basit adımda restoran için yemek fotoğrafları eklenebilecek. Google bu sayede, yemek fotoğlarının tek bir platform üzerinden hızlıca paylaşılmasını sağlayacak. Ayrıca Google, bu fotoğraflar üzerinden elde ettiği verilerle, restoranlar için çeşitli raporlamalar ve sınıflandırmalar da yapabilecek.

:: Google’ın, restoranlarda fotoğraf paylaşımı için Haritalar uygulamasına ekleyeceği özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAdem Çamlıkaya

Bilgisayarla tanıştığı günden beri teknoloji dünyasıyla iç içe bir yaşam süren Adem, şu anda Atatürk Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nü okuyor ve SDN'de yazarlık yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google Yemek Fotoğrafları İstiyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  görüntüyle aynı olmazsa olay çıkar 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ayni goruntuye sahip degilse dava edebilecek miyiz? :))
  Yada yemegin icindekiler kismi tam uymuyorsa dava edebilecek miyiz?
  Eger cevap evetse kimi dava edecez: Yemek fotosunu cekip yukleyeni mi, restorani mi, yoksa google i mi dava edecez.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hadi yaşadınız ***** paylaşımları artık moda olmaktan çıktı,artık yemek paylaşımları yapar bir de dantelli bir yemek önlüğü takar ''bakın kızlar bu gün ben ne yaptım''dersiniz 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ulan Google ne adamsın ya. Kafan çalışıyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Maaş versinler tüm Türkiye'yi gezerim tüm lokantaları çekerim ama koskoca şirketsin git kendin yap ne diye kullanıcıya yaptırıyorsun 😀

" Google Yemek Fotoğrafları İstiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Yemek Fotoğrafları İstiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Yemek Fotoğrafları İstiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "