Okunma

Google yeni bir podcast uygulaması hazırlığında!


21 Ağustos 2018 Salı 20:59
Google yeni bir podcast uygulaması hazırlığında!

Dünya devi Google’ın şimdi de bir podcast uygulaması üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şirket tarafından yapılan ticari başvuruları ortaya çıkan Google Shortwawe‘in bir podcast uygulaması olduğu, belgelerdeki açıklamalarla ortaya çıktı. Belgelerdeki açıklamaya göre yeni uygulama, kullanıcıların dijital ses dosyalarını aramasını, bu dosyalara erişmesini, dosyaları oynatmayı ve dosyaların bağlantılarını paylaşmayı sağlayacak.

Google Shortwawe’de yapay zeka yer alacak

Yeni podcast uygulaması Google Shortwawe’in hangi formattaki ses dosyalarıyla çalışacağı hakkında henüz bir bilgi bilinmiyor. Henüz çoğu şeyi hakkında bilgi sahibi olmadığımız uygulamada, odak noktası olarak konuşmalı içerikler yer alacak. Bunun yanı sıra bunun yanı sıra bazı konularda yapay zekalı özelliklere destek verilecek.

Henüz gelişme aşamasında olan Shortwawe’in Area 120 isimli bir kuluçka merkezinde ortaya çıktığı söyleniyor. Yani bu uygulamanın en azından şimdilik, Google’ın diğer uygulamalarıyla entegrasyon içinde olmadığı belirtiliyor.

Google’un yakın zamanda hakkında daha fazla bilgi vereceğini düşündüğümüz Google Shortwawe hakkında ortaya çıkan bilgiler şimdilik bu kadar. Hali hazırda Google Podcasts isimli podcast uygulamasına sahip olan Google’un podcast konusunda daha büyük hedefleri olduğu tahmin ediliyor.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google yeni bir podcast uygulaması hazırlığında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google yeni bir podcast uygulaması hazırlığında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google yeni bir podcast uygulaması hazırlığında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "