Google Yeni Ev Telefonu Hizmetini Duyurdu


30 Mart 2016 Çarşamba 07:30
Google Yeni Ev Telefonu Hizmetini Duyurdu

Son zamanlarda hizmet alanı geliştirmeye yönelik bir politika uygulayan Google, yeni çözümüyle  kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Sürücüsüz otomobil hizmetlerinin deneme sürüşlerini gerçekleştiren Google, şimdiki süreçte de ev telefonu çözümünü odağına alıyor.

Geçen yıl başlatılan Fiber Projesi kapsamında ortaya çıkan çözümle, kullanıcıların ev telefonu tercihlerinde Google’dan faydalanabilecekler.

Yüksek hızlı internet ve ev telefonu uyumluluğu kapsamında, kullanıcılar iki servise aynı anda sahip olacaklar.

Google Fiber Phone olarak kullanıcılara hizmet verecek sabit hat servisine sahip olmak isteyen kullanıcılar, aylık 10 dolar gibi bir ödeme yapacaklar.

16-03/30/56b0525367b0a96458301dee.jpg

Ev Telefonu Çözümlerinde Bir Devrim

Google, sabit hatlardan mobil hatları ya da yurt dışını aramanın maliyeti nedeniyle kullanıcıların tercih etmediği ev telefonlarında bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Firma, kullanıcılara sunacağı tarifelerle sınırsız yerli ve uluslararası arama seçeneklerini ortaya koyacak.

Kullanıcılar, karşıdaki kullanıcının kimliğini görerek aramalarını gerçekleştirirken, mevcut hizmet tutarı acil servis aramalarında da geçerli olacak.

Yani, Google’ın ev telefonuna sahip olan kullanıcılar 10 dolar karşılığında yurt dışı dahil tüm aramaları sabit hatlarıyla gerçekleştirecekler.

Android Headlines’da ye alan habere göre ilk aşamada belirli şehirlere sunulacak hizmetin, beklentileri karşılaması halinde dünya genelinde kullanılmaya başlayacağı belirtiliyor.

:: Google’ın ev telefonu çözümü hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google Yeni Ev Telefonu Hizmetini Duyurdu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  evet bende baktım şimdiandroid airlines e. son 5haber aynı. yazık yazık gerçekten

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Fiyatı genede çok yüksek 5 doları geçmemesi lazım…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ineternet kampanyası ile birlikte gelirse belki cazip olabilir

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bulmuşsunuz android airlines gibi bir siteyi, çevirip çevirip koyuyorsunuz. Son 5 tane haberiniz android airlines'tan.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  eğer internet hizmeti içinde ilave bir paket olarak verilirse çok mantıklı

" Google Yeni Ev Telefonu Hizmetini Duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Yeni Ev Telefonu Hizmetini Duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Yeni Ev Telefonu Hizmetini Duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "