Okunma

Google, fotoğraf düzenlemeyi sosyalleştirecek


25 Mart 2017 Cumartesi 16:00
Google, fotoğraf düzenlemeyi sosyalleştirecek

Son günlerde radikal kararlar almaya başlayan Google, bir yandan Google Talk’ın ve Hangouts için SMS desteğinin fişini çekmeye hazırlanırken, diğer yandan yeni uygulamalar için hazırlıklarını sürdürüyor.

Google hali hazırda Allo ve Duo gibi sohbet uygulamalarına sahip olsa da, son dönemde Apple gibi rakiplerinin Clips benzeri uygulamaları duyurması ile birlikte yeni adımlar atmak zorunda kaldı.

Google, yeni bir fotoğraf düzenleme uygulaması geliştiriyor!

Diğer rakiplerinin aksine oldukça farklı bir sosyal medya stratejisi yürüten Google, yeni bir fotoğraf düzenleme uygulaması üzerinde çalıştığını TechCrunch’a doğruladı.

17-03/25/google-fotograflar-uygulamasi.png

Google yetkililerinden elde edilen bilgilere göre, sosyalleşme odaklı yeni fotoğraf düzenleme uygulaması ile, çektiğiniz fotoğrafları arkadaşlarınız ile birlikte düzenleyebilecek ve sonrasında düzenlediğiniz fotoğraflara hep birlikte göz atabileceksiniz.

Kullanıcıların fotoğraflarını sevdikleri ile paylaşmasına ve ortak çalışma grupları oluşturmasına imkan tanıyacak olan yeni uygulama, temelinde Instagram ile benzer bir strateji izleyecek gibi görünüyor.

Uygulamanın henüz deneysel aşamada olduğunun altını çizen Google yetkilileri, uygulamanın piyasaya çıkışına uzun bir süre olduğunu belirtiyorlar.

:: Sizce, Google yeni uygulaması ile sosyal medya ayağını güçlendirebilir mi?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google, fotoğraf düzenlemeyi sosyalleştirecek”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kimse kullanmayacak. Bari hikaye özelliği getirseydi belki kullanılırdı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  snapseed geliştirmesini durdurmasınlar yeter 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yine bir Google klasiği tutmayacağı üzerine her türlü iddiaya girerim

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tutmaz

" Google, fotoğraf düzenlemeyi sosyalleştirecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, fotoğraf düzenlemeyi sosyalleştirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, fotoğraf düzenlemeyi sosyalleştirecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "