Okunma

Google Yorum Entegrasyonu Yolda


28 Mart 2012 Çarşamba 08:30
Google Yorum Entegrasyonu Yolda

Bilindiği üzere birçok site, kullanıcılarının Facebook hesaplarıyla yorum yapabilmesine imkan sağlayan Facebook yorum entegrasyonu sistemini kullanıyor. Facebook’un tahtına göz diken Google da benzer bir uygulama hazırlıyor.

Google’ın Facebook’un kullandığı yorum sistemine benzer bir sistem üzerinde çalıştığı, Google’ın içindeki kaynaklar tarafından da doğrulandı. Ne yazık ki Google, konu ile ilgili detayları açıklamaktan kaçınıyor.

  

Google’ın hazırladığı yorum sisteminin en büyük artılarından birisinin arama motoru optimizasyonu konusunda Facebook’a nazaran siteler için daha avantajlı olması. Bu da sitelerin Google’ın yorum sistemine geçmesi için oldukça büyük bir artı oluşturuyor.

Şimdilik Google’ın bu yeniliği ne zaman hayata geçireceği tam olarak bilinmiyor. Kesin olan tek şey ise Google’ın bu yenilikle Facebook’a ciddi bir sorun olabileceği.

:: Sizce Google, Facebook’u tahtından indirebilecek mi?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Yorum Entegrasyonu Yolda”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Benim düşünceme göre; Facebook Google’ın rakibi olmaz. Google teknolojisi ve geçmişiyle Facebook’tan iki üç gömlek üstün. Kimse tabiki Google ‘a hemen geçiş yapamaz. Çünkü herşeyi Facebook’ta. Ama 1-2 sene sonra bu yorumları yapanlar bakalım ne diyor olacaklar.

  2. REDFOKS dedi ki:

    Nasıl arama motoru olarak google eziyorsa rakiplerini sosyal ağlardada facebook ezer google + falan rakip olamaz henüz facebook’a

" Google Yorum Entegrasyonu Yolda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Yorum Entegrasyonu Yolda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Yorum Entegrasyonu Yolda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "