Okunma

Google yeni güncelleme ile yüzünüzü öğrenecek!


29 Eylül 2018 Cumartesi 11:00
Google yeni güncelleme ile yüzünüzü öğrenecek!

Günümüzde en sık kullanılan teknolojilerden olan yüz ve ses tanımlama teknolojileri çeşitli yerlerde kullanılmaya devam ediyor. Google yüz tanımlaması özelliği, artık android ve iOS uygulamasında da yerini alacak.

Google yüz tanımlaması ile kişisel modelleme!

Bir kullanıcının Google uygulamasının 8.23 sürümünde keşfettiği bir satır kod, Google’ın değişik planları olduğunu gün yüzüne çıkarıyor. JEB DECOMPILER adlı tersine mühendislik yazılımıyla 8.23 sürümünün APK dosyasını inceleyen kullanıcı, kodların arasında şu satırı buldu:

Teach your Assistant to recognize your face;Face Match helps your Assistant identify your face and tell you aprt from others by creating a unique model of your voice on this device.

 

Daha önceden uygulamada ses tanımlaması özelliği halihazırda mevcutken yeni eklenecek olan yüz tanımlası, ses tanımlama teknolojisine yardım edecek gibi gözüküyor. Yüzünüzü ve sesinizi kombine ederek çok daha kişiselleştirilmiş sonuçlar ortaya koyacak olan teknoloji, bizi bizden daha iyi tanıma noktasına doğru hızla ilerlemekte diyebiliriz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google yeni güncelleme ile yüzünüzü öğrenecek!”

  1. Anonim dedi ki:

    o sen olsan bariii

  2. Anonim dedi ki:

    güzel bir fikir ama nasıl kullanılacak bunu nasıl indireceğiz ayrıca bunun hakkında bir bilgi verebilir misiniz hem bir sorum daha var site arkasındaki veri tabanını hangi dille yazdınız ben html yi biliyorum birde c# biliyorum

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    GearS2 ve S3 ile TizenOS’un wearOS’a karşı nasıl üstün bir performans ve kullanım konforu verdiğini görünce, artık Google’ı yazılımcı olarak görmemeye başladım. Samsung kesinlikle Tizen’i geliştirmeli ve küresel pazara bu sistemle girmeli. Marketi iyi oluşturabilirlerse, Google uzun dönemde kesinlikle (mobil sektörde) nal toplar.

" Google yeni güncelleme ile yüzünüzü öğrenecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google yeni güncelleme ile yüzünüzü öğrenecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google yeni güncelleme ile yüzünüzü öğrenecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "